Prie Seimo – profsąjungų mitingas (nuotraukos, tiesioginė transliacija) (4)

profsajungu-mitingas_v-sapetkaites-nuotr

Profsąjungų mitingas | V.Sapetkaitės nuotr.

Rugsėjo 10 d., šeštadienio rytą ,Vilniuje Nepriklausomybės aikštėje prie Lietuvos Respublikos Seimo įvyko Lietuvos profesinių sąjungų mitingas. Profesinės sąjungos ragino Seimo narius nepritarti Prezidentės vetuoto Darbo kodekso pataisoms ir dar labiau nemažinti darbuotojų garantijų ir ir reikalavo, kad būtų priimtas subalansuotas Darbo kodeksas dėl kurio po ilgų diskusijų Seimo socialinių reikalų ir darbo komitete buvo sutarta su profsąjungomis.

Mitingo dalyvai rankose laikė profsąjungų vėliavas, vėjo malūnėlius, plakatus su užrašais „Darbo kodeksas grąžins mus į 19 amžių“, „Stop skurdinimui“, „Mes ne vergai“, „Grąžinkite teisingą darbo laiko apskaitą“, „Profesinės sąjungos – realus darbuotojų balsas“…

Šiandien prasidėjusiame pirmajame Seimo rudens sesijos posėdyje, numatytas Prezidentės vetuoto Darbo kodekso ir su juo susijusių įstatymų pateikimas. Prezidentės vyriausioji patarėja Lina Antanavičienė pristatys Prezidentės siūlymus Darbo kodeksui.

Seimo nariai turės apsispręsti dėl Seimo priimto ir Lietuvos Prezidentės D. Grybauskaitės vetuoto Darbo kodekso likimo. Šią savaitę Seimo valdybos narius Prezidentė D. Grybauskaitė ragino Seimą priimti jos pasiūlytą kompromisinį Darbo kodekso variantą.

„Dirbantiesiems jau pabodo nuolat pagal vėjo kryptį nuomonę keičiantys ir duotus pažadus laužantys politikai. Dėl naujojo Darbo kodekso beveik dvejus metus buvo diskutuota Trišalėje taryboje bei Seimo socialinių reikalų ir darbo komitete, bet, jį priimant, į tai lengvabūdiškai numota ranka. Dar visai neseniai premjeras Algirdas Butkevičius sakė supratęs ir atsižvelgsiantis į profesinių sąjungų nuogąstavimus, bet netrukus vėl apie tai pamiršo. Laikas prisiminti, kad Seime reikia dirbti ne tik dėl perrinkimo, bet ir valstybės labui,“ – sakė Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) pirmininkas Artūras Černiauskas.

Papildyta

12:25 val. Seimo nariai apsispręndė dėl Seimo priimto ir Lietuvos Prezidentės D. Grybauskaitės vetuoto Darbo kodekso likimo.

118 Seimo narių balsavo dėl Prezidentės veto taip:

Už (svarstyti Prezidentės vėtuotą įstatymą iš naujo) – 95.
Prieš (priimtą Darbo kodeksą laikyti negaliojančiu ir palikti galioti dabartinį Darbo kodeksą)  – 23.

Taigi, Prezidentės veto buvo pritarta ir Seimas turės svarstyti Prezidentės pateiktas Darbo kodekso pataisas.

Tiesioginė transliacija iš Seimo svarstančio Darbo kodekso likimą ČIA.

Vaivos Sapetkaitės nuotraukos:

Gintautės Brazauskaitės nuotraukos:

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė