Kaune vyks pašto ženklų paroda „Europos Sąjungos valstybių sostinės“ (0)

Kauno apskrities viešoji biblioteka | Kaunoaleja.lt nuotr.

Kauno apskrities viešoji biblioteka | Kaunoaleja.lt nuotr.

Rugsėjo 19 d. 13.30 val. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje vyks Andriaus Šimkaus pašto ženklų parodos „Europos Sąjungos valstybių sostinės“ pristatymas (K. Donelaičio g. 8, Senosios ekspozicijos salėje).

Parodoje eksponuojama jau 48 metus A. Šimkaus renkama pašto ženklų kolekcija, kurioje atsispindi įvairių Europos Sąjungos valstybių sostinių istorija ir dabartis.

„Dar būdamas vaikas domėjausi geografija ir istorija, valandų valandas praleisdavau tyrinėdamas žemėlapius, o sulaukęs septynerių metų jau mintinai žinojau visų pasaulio valstybių sostines. Todėl mano kelis dešimtmečius renkamos pašto ženklų kolekcijos tema – pasaulio valstybių sostinės. Kaip ir vaikystėje, taip ir dabar, Europos valstybių sostinėms nuolat skiriu didžiausią dėmesį: papildau pašto ženklų kolekciją eksponatais nuo gūdžių karų ir okupacijų laikų iki pirmųjų šalių nepriklausomybės metų;, nuo Europos Sąjungos įsikūrimo iki pat šių dienų filatelinių naujienų. Atsivėrus interneto platybėms, rinkti ženklus tapo daug patogiau ir įdomiau – ženklų apie norimą Europos sostinę galima rasti bet kurioje pasaulio vietoje, net ir esančioje už tūkstančių kilometrų“, – apie parodą pasakoja Andrius Šimkus.

Paroda atspindi sudėtingą – kartais dramatišką, kartais džiaugsmingą – Europos Sąjungos valstybių sostinių pastatų, paminklų, gatvių, aikščių ir skverų istoriją. Didelę ekspozicijos dalį sudaro ir kitų žemynų filatelinė produkcija su Europos sostinėmis, atskleidžianti Europos Sąjungos svarbą pasaulyje.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė