Vaikų dantimis privalo rūpintis tėvai (0)

cremornedental.com nuotr.

cremornedental.com nuotr.

Burnos higienos specialistai kreipiasi į tėvus ir prašo grįžti prie sveikų burnos higienos įpročių. Pasak vaikų dantis prižiūrinčių sveikatos priežiūros atstovų, ruduo tėvams turėtų signalizuoti ne tik naujų mokslo metų pradžią, bet ir laiką, kai privalu vėl akylai stebėti, ar jų atžala valosi dantis ir kaip tai daro.

Sveikatos priežiūros specialistai sako, kad vasarą ženkliai suprastėja burnos higiena ir, laiku nesugrįžus prie tinkamo dantų valymo, gali prireikti specialisto pagalbos. Burnos higienistai pažymi, kad su prastais valymosi įpročiais jie susiduria jau baigiantis vasaros atostogoms, kai vaikų dantys tikrinami profilaktiškai.

„Vasarą sunkiau sekasi laikytis režimo, nes daugiau pramogaujame, vėliau einame miegoti. Be to, įtaką daro ir tai, kad vaikai daugiau laiko praleidžia ne namuose – pavyzdžiui, svečiuojasi pas senelius, kurie anūkų pasiilgsta ir stengiasi palepinti. Dėl to pritariu nuomonei, kad apie dantų priežiūrą visų pirma reikia mokyti ne vaikus, o tėvus – juk mažam vaikui trūksta ne tik atsakomybės, bet ir fizinių gebėjimų“, – sako burnos higienos specialistė Dangira Markauskaitė.

Patariama laikytis taisyklės, kad iki 7 metų atsakomybę už vaiko dantis neša tėvai. „Tik tuomet, kai vaikas pradeda lankyti mokyklą, išsivysto tinkama pirštų motorika dantims valyti. Iki to laiko dantų valymas vaikui yra labiau žaidimas nei būtinas įprotis“, – komentuoja specialistė.  Ji pastebi, kad lengviausiai naudingų įpročių laikytis sekasi tiems, kas vaikus prie dantų valymo pratina jau nuo kūdikystės.

„Dantų priežiūra turėtų prasidėti jau nuo pirmojo dantuko – jį reikėtų valyti specialiu silikoniniu ant piršto užmaunamu šepetėliu. Maždaug nuo pusantrų metų, kai vaikams pradeda dygti krūminiai dantys, reikia įsigyti minkštą vaikišką dantų šepetuką maža galvute. Renkantis dantų pastą, svarbu žinoti, kad dantų pasta, skirta vaikams iki 3 metų, paprastai būna be fluoro. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad esant rizikos veiksniams arba matant ligos užuomazgas, galima naudoti dantų pastą su fluoru, parinktą pagal vaiko amžiaus grupę“, – vaikų burnos priežiūros pagrindus primena konsultantė.

Tėvams pasitikrinti, ar vaikų dantų valymas yra veiksmingas, gali padėti dantų apnašas nudažančios tabletės. Tokią sukramčius, išryškėja dantų valymo problemos – senos dantų apnašos nusidažo melsva, o naujos (vienos dienos) – rausva spalva.

Dangira Markauskaitė palaiko ir tėvus, pasinaudojančius PSDF lėšomis finansuojama silantavimo procedūra. Silantavimo metu krūminiai vaikų dantys padengiami specialiu apsauginiu sluoksniu, kuris padeda apsisaugoti nuo ėduonies. Vis dėlto specialistė atkreipia dėmesį, jog tai tik prevencinė priemonė, o ne sprendimas, apsaugantis nuo visų galimų problemų.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė