Ieškoma kaltininkų, nukirtusių ąžuolą su mažojo erelio rėksnio lizdu (2)

Mažasis erelis rėksnys | S.Paltanavičiaus nuotr.

Mažasis erelis rėksnys | S.Paltanavičiaus nuotr.

Apie Ukmergės miškų urėdijos Žaliosios girininkijos miške Širvintų rajone nukirstą ąžuolą, kuriame buvo mažojo erelio rėksnio lizdas, Aplinkos ministerijai pranešė tokiu nusikaltimu gamtai pasipiktinęs žmogus.

Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Širvintų r. agentūros pareigūnai ir Valstybinės miškų tarnybos Vilniaus skyriaus specialistai tuoj pat nuvyko į nurodytą vietą.Medį su mažojo erelio rėksnio lizdu nukirtęs piktadarys turbūt tikėjosi, kad apie tai niekas nesužinos. Tačiau lizdas yra registruotas Aplinkos ministerijos Saugomų rūšių informacinėje sistemoje, užfiksuotos tikslios jo koordinatės.

Pasak aplinkosaugininkų, visiškai nesuprantamos tokio poelgio priežastys, nes nukirstas ąžuolas taip ir liko gulėti, o po jo šakomis – lizdo likučiai. Pareigūnai šiuo metu aiškinasi kas kaltas dėl šio nežmoniško poelgio.

nukirstas-medis-su-lizdu_vilniaus-raad-nuotr

Nukirstas ąžuolas su erelio lizdu | Vilniaus RAAD nuotr.

Mažasis erelis rėksnys yra saugomas paukštis, įrašytas į Lietuvos raudonąją knygą. Sunaikinusiems jo lizdą gresia administracinė atsakomybė. Be to, už sunaikintą lizdą teks atlyginti 580 eurų žalą gamtai. Kaltininkams gresia administracinė bauda ir už neteisėtai nukirstą ąžuolą. Jie taip pat turės atlyginti miškui padarytą žalą, kurią apskaičiuos Valstybinė miškų tarnyba.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė