Panevėžio lėlių teatro vadovui įteiktas garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“ (0)

Antasnas Markuckis | LRKM nuotr.

Antasnas Markuckis | LRKM nuotr.

Rugsėjo 6 d. Kultūros ministerijos garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“ įteiktas Panevėžio lėlių teatro įkūrėjui ir režisieriui, teatro vadovui, Lietuvos lėlininkų asociacijos pirmininkui Antanui Markuckiui.

Aukščiausias Kultūros ministerijos apdovanojimas skirtas už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir švietimui, už vaikų meninį ir kultūrinį ugdymą, Panevėžio ir Lietuvos teigiamo įvaizdžio formavimą, bendruomeniškumo stiprinimą bei asmeninę atsakomybę kuriant kultūrinę ir dvasinę aplinką.

Sveikinimo žodį tarė ir garbingą apdovanojimą įteikė kultūros viceministrė Patricija Poderytė.

„Džiaugiuosi, kad šiandieną turiu galimybę būti šalia žmogaus, kuris jau trisdešimt metų su didžiausiu užsidegimu ir meile teatrui pasakoja įdomias gyvenimo istorijas ne tik mažiesiems žiūrovams, bet ir suaugusiems. Džiugu ir tai, kad ministerija turėjo galimybę prisidėti įsigyjant naują teatro vežimą, kurio nuo šiol bus daug lengviau keliauti ir džiuginti teatro žiūrovus. Kultūros ministro Šarūno Biručio vardu, nuoširdžiai dėkoju už jūsų ryžtą ir pasiaukojimą ugdant kūrybiškumą ir meilę teatrui, stiprinant bendruomeniškumą, kuriant turtingą kultūrinę aplinką. Jūs esate kultūros šviesulys, kuris suteikia įkvėpimo ir polėkio kūrybiškumui“, – sveikindama sakė viceministrė.

Pasak teatro vadovo A. Markuckio, lėlės moko džiaugtis ir liūdėti ne tik mažąjį, bet ir suaugusį žiūrovą, stabdo ne vieną praeivį, kreipia jo žvilgsnį ir pasakoja įdomias savo gyvenimo istorijas, daug pamoko.

Antano Markuckio trisdešimties metų kasdienis kryptingas darbas, begalinis atsidavimas vaikams ir scenos menui teatre sukūrė kūrybišką ir darbingą aplinką. Panevėžio lėlių vežimo teatras ne tik ugdo vaikų meninį skonį, meilę scenos menams, bet ir jų suvokimą apie kultūrą ir pasaulį aplink.

Teatro vadovo darbas nebuvo nepastebėtas – už lietuvių dramaturgijos skleidimą A. Markuckis apdovanotas Boriso Dauguviečio premija. Vėliau Danijoje jam įteikta ir H. K. Andersono pirmoji premija už šio rašytojo kūrybos puoselėjimą,  skleidimą.

Panevėžio lėlių vežimo teatras atgaivino Jono Vaitkaus „Skrajojančio teatro“ tradicijas, pelnė šlovę ir pripažinimą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Kiekvienais metais rengiamos gastrolės, kurių metu apkeliaujami įvairūs Lietuvos kaimeliai, o juose aplankomi vaikai, kurie su tokia pramoga susiduria gana retai. Teatro gastrolės vyksta ir užsienyje – aplankyta Nydarlandai, Danija, Rusija, Estija, dalyvauta tarptautiniuose festivaliuose Švedijoje, Vokietijoje, o Lenkijoje teatras tapo laureatu.

Veiklus teatro kolektyvas per vieną kūrybinį sezoną parengia bent tris premjeras, suvaidina per 200 spektaklių, kuriuos pamato per 50 000 žiūrovų.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė