Kaune klegės „Suklegos 2016“ (video) (0)

„Gilė“ | „Suklegos“ rengėjų nuotr.

„Gilė“ | „Suklegos“ rengėjų nuotr.

Paskutinį rugsėjo savaitgalį, kaip ir kiekvienais metais, Kaune klegės tradicinės ir modernios muzikos atlikėjai iš Izraelio, Estijos, Ukrainos, Latvijos ir Lietuvos. Jau 17-ąjį kartą vykstantis tarptautinis tradicinio ir šiuolaikinio folkloro renginys „Suklegos“ kviečia įvairių muzikos stilių gerbėjus pasiklausyti postfolkloro, folkdžiazo, world music, new age ir kitų eksperimentinių projektų.

Šiemet rengėjai dovanoja tris vakarus, pripildytus nepakartojamų pasaulio muzikos garsų, naujų kompozicijų, projektų ir tradicinės įvairių tautų muzikos.

Pirmasis, dar kitaip vadinamas ramusis, vakaras vyks rugsėjo 22 d. 18 val. Kauno valstybiniame lėlių teatre. Čia Žemyna Trinkūnaitė pristatys savo antrąjį etnominimalizmu dvelkiantį ir archajiškai skambantį solinį albumą „Devynstygės kanklės – 21 kompozicija“. Neabejotinai viena iš geriausių Latvijos kuoklių  grojimo virtuozė Laima Jansone pristatys kanklėms giminingą instrumentą – kuokles. Ši jauna, profesionali ir išskirtinė atlikėja, gerai žinoma savo gimtojoje šalyje ir užsienyje, kuria energija persmelktas, šiuolaikiškas, išskirtinio skambesio kompozicijas. Muzikantas iš Izraelio Avshalom Farjun pakvies į kelionę per skirtingas kultūras, kurioje, klausydamiesi stebuklingo 90 stygų instrumento qanun, klausytojai patirs meditacinę, lyrišką atmosferą. Be styginių instrumentų teatro scenoje žiūrovai išvys tradicinius lietuvių liaudies instrumentus – tabalus. Šiuos instrumentus prakalbins trys profesionalūs muzikantai iš Klaipėdos – Viktoras Rubežas, Kristijonas Lučinskas ir Donatas Bielkauskas. Šie vyrai nustebins eksperimentuodami įvairiais smulkiais senosios ir dabartinės buities daiktais.

Rugsėjo 23 ir 24 d. rengėjai kvies persikelti į erdvesnę Kauno kino centro „Romuva“ salę. Penktadienį nuo 18 val. čia bus daug smagaus jaunimo. Folkloro ansamblis „Gilė“ pristatys savo programą, kurią jau sudėjo į penktąją savo plokštelę ir kuri šiemet prieš Kalėdas turėtų pasiekti klausytojus. Šiuolaikiškomis aranžuotėmis perpinta tradicinių sutartinių programa susilaukė nemažai dėmesio Lietuvos ir užsienio renginiuose. Neseniai susibūrusi penkių vyrų kuopa „Rakija Klezmer Orkestar“ – bene vienintelė tokia, kuri atlieka tradicinę klezmer (žydų) muziką. Jų atliekami kūriniai neleis ramiai sėdėti minkštuose kino centro krėsluose. Klaipėdos savivaldybės Etnokultūros centro vaikų folkloro ansamblis „Kuršiukai“ – tai gintariniai perlai Lietuvos pakrantėje. Įvairiausių renginių dalyviai ir konkursų laureatai nustebins „Suklegų“ žiūrovus tradiciniu muzikavimu. Renginio svečiai iš Latvijos – modernaus folkloro grupė „Rikši“ – tradicinę latvių muziką laiko savo gyvenimo būdu. Jauni, energingi atlikėjai jau spėjo įrašyti dvi plokšteles ir renginio metu pristatys naujausius, Latvijoje pamėgtus savaip atliekamus kūrinius. Penktadienio vakarą pabaigs viena iš įdomiausių Ukrainos folkloro grupių „Burbon“ .  Renginio scenoje skambės per 14 metų sukaupta muzika – tai ne tik senų tradicinių melodijų interpretacijos, senovinės baladės, bet ir linksmi šokiai.

Šeštadienio vakarą 18 val.  toje pačioje salėje vyks baigiamasis renginio koncertas. Pirmą kartą į „Suklegų“ sceną žengs išskirtinis „žmogumi-orkestru” vadinamas Antanas Kirvelevičius su bičiuliais. Čia žiūrovų laukia ne tik keisčiausi muzikantų instrumentai, bet ir neregėta „Pjūklų rinktinė“. Duetas „Kamanių šilelis“ – viena įsimintiniausių grupių dabartinėje lietuviškos muzikos scenoje. Du jauni multiinstrumentalistai – Kamilė Gudmonaitė ir Mantas Zemleckas – kurdami savo unikalią muziką semiasi įkvėpimo tiek iš lietuvių liaudies muzikos, tiek iš pasaulinio folkloro ir visa tai sumaišo su indie, eksperimentiniais garsais ar tiesiog vandens teškėjimu. Dar vienas renginio eksperimentas – tai jau anksčiau minėtas svečias iš Izraelio Avshalom Farjun ir multiinstrumentalistas Saulius Petreikis. Šie du puikūs muzikantai pirmą kartą susitiks renginio „Suklegos“ scenoje. Abu ypač talentingi muzikantai bandys sujungti savo atliekamus stilius ir dovanos žiūrovams vienintelį ir nepakartojama skrydį, kurio maršrutą muzikantai sukurs tiesiog scenoje. Renginį vainikuos neįtikėtino populiarumo susilaukusi grupė „TRAD.ATTACK!“. Grupė turi daugelį muzikinių apdovanojimų savo šalyje ir tapo viena geidžiamiausių renginio dalyvių. Tai šviežio folkloro gūsis iš Estijos – draugiško, aistringo, galingo, dinamiško, linksmo ir, svarbiausia, – ištikimo šaknims.

Pasak renginio prezidento Artūro Sinkevičiaus, šiai metais išgirsime įvairiaspalvę ir išskirtinę tiek tradicinę, tiek šiuolaikiškos muzikos papuoštą ir kruopščiai atrinktą programą.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė