Futbolininkai sutvarkė stumbryną Lietuvos zoologijos sode (0)

futbolininkai zoologijos sode_am.lt

Futbolininkai zoologijos sode | am.lt nuotr.

Dvi savaites Lietuvos zoologijos sode vyko intensyvūs darbai: sutvarkytas stumbrų aptvaras, atnaujintas gruntas jame, gyvūnų užimtumui specialiai paruoštos šakos ir kelmai, įrengtas patogus patekimas į jį.

Prie šios iniciatyvos, kuria buvo siekiama pagerinti gyvenimo sąlygas Lietuvoje nykstantiems stumbrams, prisijungė 15 profesionalių futbolininkų ir verslo atstovų.

Socialinę iniciatyvą organizavę „SMScredit.lt A lygos“ bei paramos projekto „Geridarbai.lt“ atstovai ir patys nepabūgo pasiraitoti rankovių ir imtis stumbrų aptvaro atnaujinimo darbų. Lietuvos zoologijos sodo atstovė Lina Andriuškaitė pasakoja, kad pirmiausia stumbrų aptvaras buvo atnaujinamas taip, kad į jį darbuotojams būtų galima patogiau įvažiuoti.

„Vėliau išvežėme senąjį gruntą, kuris stumbrų aptvare buvo nekeistas jau mažiausiai 4 metus. Jį gyvūnai jau buvo labai smarkiai sutrypę, kai kuriose vietose net atsirado pelkės. Norėdami tinkamai sutvarkyti stumbrų gyvenamąją aplinką, atsivežėme įspūdingą kiekį smėlio – net 40 tonų“, – sako L. Andriuškaitė.

Lietuvos zoologijos sodo specialistai tikina, kad ne mažiau reikšmingas buvo stumbrų žaidimų aikštelės įrengimas – šiam tikslui specialiai paruošti kelmai ir šakos, kad stumbrai nenuobodžiautų. Šie gyvūnai kelmus ir šakas mėgsta stumdyti ragais. Jiems tai labai gera užimtumo priemonė.

Stumbrų aptvaro atnaujinimo darbai truko dvi savaites, o sutvarkytame aptvare gyvena 3 stumbrai: Popsas (6 m.), Gytė (22 m.) ir Fazė (16 m.).

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė