Švedijos lietuviai Stokholme surengs lietuviškos muzikos dieną  (0)

Normalmstorgo aikštė Stokholme | wikipedia.org nuotr.

Normalmstorgo aikštė Stokholme | wikipedia.org nuotr.

Rugsėjo 17 d. Lietuvių jaunimo bendruomenė Švedijoje drauge su Pasaulio lietuvių jaunimo sąjunga bei renginio ambasadoriumi Andriumi Mamontovu Stokholme surengs viešą ir nemokamą lietuviškos muzikos dienų renginį. Visi lietuviai, Stokholmo miesto gyventojai ir svečiai kviečiami Pačioje Švedijos sostinės širdyje esančią Normalmstorgo (Norrmalmstorg) aikštę, kurioje visų lauks nuotaikinga šventės programa: padūkusį folkišką skambesį iš Lietuvos parveš muzikinė grupė „Kūjeliai“ – pasidabinę drobiniais marškiniais, persirišę gitaras tautinėmis juostomis jie siautės lyg rokenrolo koncerte, o gerą nuotaiką kurs ir šiltai rudenį padės nuspalvinti menininkai, amatininkai bei atlikėjai iš Lietuvos ir Švedijos, veiks „Aitvarų“ kūrybinės dirbtuvės…

Lietuviškos muzikos diena Stokholme – tai pirmas tokio pobūdžio kultūrinis renginys Švedijoje, kuriuo siekiame pristatyti muzikuojantį, kuriantį bei pozityvų lietuvių jaunimą, o kartu ir pačią Lietuvą bei tautos tradicijas plačiąjai švedų visuomenei“, – sako vienas iš Švedijos lietuvių bendruomenės pirmininkas Karolis Užiela.

„Muzika, menas, istorija ir bendruomeniškumas – keturi žodžiai taikliai apibūdinantys tai, kas laukia visų renginio dalyvių šį rudenį. Į jau įprastą Lietuvoje tapusią bei kituose pasaulio kraštuose plintančią gatvės muzikos dieną nusprendėme pažvelgti naujai. Rengdami muzikos dieną Normalmstorgo aikštėje norime suburti lietuvių bendruomenę ir priminti šios istorinės vietos reikšmę jaunimui. Juk būtent šioje aikštėje nuo 1990 m. kovo iki 1991 m. rugsėjo mėnesio į taip vadinamuosius „Pirmadieninius susitikimus” ( šved. Måndagsrörelsen) rinkosi Švedijos žmonės norėdami išreikšti palaikymą Baltijos šalims, kovojančioms už nepriklausomybę“, – rašoma Lietuvių jaunimo bendruomenės Švedijoje pranešime spaudai.

Kategorijos: Naujienos, Užsienio lietuviai, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė