„Griežynėje“ skambės cimbolai, liaudies melodijos ir piemenų dainos (0)

Ankstesnio renginio „Griežynė“ akimirka | LLKC nuotr.

Ankstesnio renginio „Griežynė“ akimirka | LLKC nuotr.

Rugsėjo 7–11 d. Vilniuje, Panevėžio ir Varėnos rajonuose vyksiančio renginio, kurį rengia Lietuvos liaudies kultūros centras, programoje – įsimintini koncertai, instrumentų ar muzikantų fotografijų parodos, folkloro dirbtuvės, dalijimasis instrumentų gamybos žiniomis bei susitikimai su meistrais ir muzikantais.

Šiemet tarptautinis instrumentinio folkloro renginys „Griežynė“ žada būti itin spalvingas ir įdomus –- savo pasirodymais žiūrovus džiugins svečiai iš Baltarusijos, Estijos, Italijos, Latvijos,Lenkijos, Rusijos, Vengrijos, Šiaurės Airijos ir, žinoma, atlikėjai iš Lietuvos.

Renginio pradžią rugsėjo 7 d. skelbs Alberto Martinaičio sukurtų lietuvių liaudies muzikos instrumentų bei Antono Šuminskio nuotraukų „Būsiu muzikantu“ parodų atidarymai ir Kauno tautinės kultūros centro folkloro ansamblio „Ratilėlis“ koncertas Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje. Vėliau renginiai kelsis į Vilniaus mokytojų namų svetainę – pasirodys instrumentinio folkloro grupė „Vydraga“, veiks to paties pavadinimo Zino Kazėno tapybos darbų paroda ir kanklininkės Žemynos Trinkūnaitės kompaktinės plokštelės pristatymas bei koncertas.

Rugsėjo 8 d. į savo dirbtuves kvies tautodailininkas, medžio drožėjas, liaudies instrumentų kūrėjas Jonas Bugailiškis, Vilniaus mokytojų namų svetainėje koncertą „Du@i“ surengs Lietuvos armonikininkų duetai, o vakare Vilniaus senamiesčio kavinėse savo talentą pristatys renginio svečiai: vengrų liaudies muziką bei piemenų dainas atliks muzikantai iš Vengrijos, įvairiais instrumentais gros atlikėjos iš Estijos, pasirodys folkloro ansambliai iš Rusijos ir Baltarusijos, kapela iš Lenkijos, grupė iš Latvijos, duetai iš Šiaurės Airijos ir Italijos. Pastarojo muzikantai Novela ir Marijo šiuo metu įsikūrę Lietuvoje, jie, kaip patys teigia, trokšta, kad jų muzika dar labiau suartintų gimtąją Italiją ir Lietuvą, tad savo pasirodymu pasakos apie gimtąją žemę šaliai, kurioje gyvena.

Rugsėjo 9 d. Vilniaus mokytojų namuose vyks didysis festivalio „Griežynė“ koncertas. Dalyviai atliks gražiausius savo kūrinius – klausytojams tai yra puiki proga išgirsti ir pamatyti visus muzikantus drauge. Be to, didžiajame koncerte, kaip ir visuomet, bus malonių staigmenų.

Rugsėjo 10 d. renginio dalyviai svečiuosis ir koncertuos Panevėžio krašto amatininkų šventėje „Audimo raštų kalba“ ir Smilgių etnografinėje sodyboje, o rugsėjo 11 d. Varėnos rajone surengs baigiamąjį koncertą.

Žiūrovai visuose renginiuose galės lankytis nemokamai.

Festivalis „Griežynė“ – seniausias Rytų Baltijos regiono šio žanro renginys, vykstantis kas dvejus metus. Siekdami supažindinti Lietuvos visuomenę su įvairių tautų liaudies muzikantais, instrumentais ir tradicine muzika, svečiams pristatyti lietuvišką autentišką muzikavimo tradiciją, 1992 m. renginį sumanė du instrumentinio folkloro entuziastai – Algirdas Klova ir Arūnas Lunys.

Per 14 metų žiūrovams jau grojo Lietuvos, Latvijos, Estijos, Rusijos, Ukrainos, Baltarusijos, Lenkijos, Suomijos, Anglijos, Švedijos, Norvegijos, Danijos, Peru, Airijos, Velso, JAV, Italijos, Japonijos, Irano, Turkijos, Kinijos, Vengrijos ir kitų šalių muzikantai.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė