VRK, dėl nuslėpto teistumo, neleis 8 politikams dalyvauti Seimo rinkimuose (0)

Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Pildydami anketas savo teistumo nenurodę politikai Seimo rinkimuose nedalyvaus. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) š.m. rugpjūčio 31 d. panaikino aštuonių kandidatų į Seimo narius registraciją (du iš partijos Tvarka ir teisingumas, po vieną iš Lietuvos pensininkų partijos, Lietuvos centro partijos, Tautininkų sąjungos, Partijos „Jaunoji Lietuva“, Darbo partijos, Lietuvos socialdemokratų partijos), o vienam Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų iškeltam kandidatui registravimas panaikintas dėl nebaigtos atlikti bausmės pagal teismo paskirtą nuosprendį. Toks sprendimas priimtas atsižvelgus į įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro ir jo archyvo duomenų išrašus, kuriuos pateikė Informatikos ir ryšių departamentas prie VRM.

Įstatymas įpareigoja kandidatus į Seimo narius viešai paskelbti, jeigu po 1990 metų kovo 11 dienos Lietuvos teismo įsiteisėjusiu nuosprendžiu buvo pripažintas kaltu dėl nusikalstamos veikos arba įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu bet kada buvo pripažintas kaltu padaręs sunkų ar labai sunkų nusikaltimą. Tai nurodyti kandidato į Seimo narius anketoje privalu nepaisant to, ar teistumas išnykęs, ar panaikintas.

Seimo rinkimuose ketina dalyvauti 33 kandidatai, kurie teismo buvo pripažinti kaltais dėl nusikalstamos veikos. VRK leidžiamuose kandidatų į Seimo narius plakatuose, taip pat plakatuose su kandidatų sąrašais, prie tų, kurie anketose nurodė savo teistumą, pavardžių bus pažymėta: „Teismo nuosprendžiu buvo pripažintas kaltu dėl nusikalstamos veikos”.

Posėdžio metu remiantis partijų ir kandidatų prašymu buvo panaikinti šešių kandidatų į Seimo narius daugiamandatėje rinkimų apygardoje pareiškiniai dokumentai (po du kandidatus atšaukė partija Tvarka ir teisingumas, Lietuvos lenkų rinkimų akcija ― Krikščioniškų šeimų sąjunga ir Darbo partija) ir trijų kandidatų iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Lietuvos centro partijos ir Lietuvos centro partijos, registravimą vienmandatėse rinkimų apygardose pagal notarine tvarka patvirtintus kandidatų pareiškimus.

Džiugios naujienos buvo paskelbtos vienuolikai kandidatų Seimo rinkimuose išsikėlusių savarankiškai. VRK priėmė sprendimą registruoti ne mažiau kaip tūkstantį tos apygardos rinkėjų parašų surinkusius save išsikėlusius asmenis kandidatais į Seimo narius:

Vidą Mariją Čigriejienę vienmandatėje Panemunės rinkimų apygardoje; Arimantą Dumčių vienmandatėje Kalniečių rinkimų apygardoje; Nijolę Giedraitienę vienmandatėje Ukmergės rinkimų apygardoje; Kristupą Augustą Krivicką vienmandatėje Justiniškių rinkimų apygardoje; Raimundą Martinėlį vienmandatėje Sėlos rinkimų apygardoje; Algirdą Paleckį vienmandatėje Naujosios Vilnios rinkimų apygardoje; Mindaugą Pauliuką vienmandatėje Radviliškio rinkimų apygardoje; Laimutę Šlamienę vienmandatėje Radviliškio rinkimų apygardoje; Viačeslavą Titovą vienmandatėje Baltijos rinkimų apygardoje; Valdą Vasiliauską vienmandatėje Lazdijų–Druskininkų rinkimų apygardoje; Eduardą Zeziulevičių vienmandatėje Ukmergės rinkimų apygardoje.

Reikalingų parašų surinkti nepavyko trims save išsikelti siekusiems kandidatams.

Taip pat registruoti trys partijų kandidatai į Seimo narius vienmandatėse rinkimų apygardose: Laimutė Burbienė, Kelmės – Šiaulių rinkimų apygardoje, iškelta Lietuvos lenkų rinkimų akcijos ― Krikščioniškų šeimų sąjungos; Edita Mackevič, Šalčininkų rinkimų apygardoje, iškelta Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio; Česlava Olševski, Medininkų rinkimų apygardoje, iškelta Lietuvos lenkų rinkimų akcijos ― Krikščioniškų šeimų sąjungos.

Galutiniai kandidatų sąrašai bus paskelbti iki š.m. rugsėjo 9 d.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė