Netekome rašytojo, žurnalisto, laisvės kovotojo, signataro Gintauto Iešmanto (0)

Gintautas Iešmantas (1930–2016) | wikipedia.org nuotr.

Gintautas Iešmantas (1930–2016) | wikipedia.org nuotr.

Rugsėjo 4 d. eidamas 87-uosius metus mirė Nepriklausomybės akto signataras, žurnalistas ir rašytojas Gintautas Iešmantas.

G. Iešmantas gimė 1930 metais Šūkliuose, Vilkaviškio rajone. Lietuvių kalbos ir literatūros specialybę turėjęs signataras dirbo žurnalistu, rašė poeziją.

Signataras buvo okupacijos priešininkas. 1974 metais G. Iešmanto bute padaryta krata ir rasti nuo 1947 metų rašyti eilėraščiai apie laisvę – tuomet jis pašalintas iš „Komjaunimo tiesos“ redakcijos skyriaus vedėjo pareigų.

Už politinę veiklą 1980 metais suimtas ir nuteistas 6 metams griežto režimo lagerio
ir 5 metams ištrėmimo. Kalintas Permės srities Čiusovojaus rajone, vėliau Komijoje. 1988 metais amnestuotas.

1990–1992 metais Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos deputatas, Nepriklausomos valstybės atkūrimo akto signataras.

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius reiškia užuojautą dėl Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Gintauto Iešmanto mirties.

„Netekome žurnalisto, rašytojo, žmogaus, galvojusio apie Lietuvą ir nuoširdžiai dirbusio jos labui, Kovo 11-osios Akto signataro. Šviesaus atminimo Gintautas Iešmantas už nuopelnus atkuriant ir įtvirtinant Lietuvos nepriklausomą valstybę buvo apdovanotas Lietuvos nepriklausomybės medaliu, jam taip pat buvo suteiktas Vyčio kryžiaus 3 laipsnio ordinas“, –  rašoma vyriausybės vadovo užuojautoje.

Urna su velionio palaikais pašarvota Vilniaus laidojimo rūmuose (Olandų g. 22, Vilnius). Lankymas – rugsėjo 6 d. nuo 15 iki 21 val. Urna išnešama rugsėjo 7 d. 12 val. Velionis bus palaidotas Antakalnio kapinėse, Vilniuje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Žmonės | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė