Naujuosius kūrybinius metus pradeda Stalo teatras (0)

Naujuosius kūrybinius metus pradėjo Stalo teatras | Stalo teatro nuotr.

Naujuosius kūrybinius metus pradėjo Stalo teatras | Stalo teatro nuotr.

Rugsėjo 4 d. Vilniuje, Vinco Kudirkos aikštėje, Sostinės dienų šventėje nemokamu spektakliu „Gandro dovana“ savo dvyliktuosius kūrybinius metus pradėjo Stalo Teatras.

Artimiausią pusmetį teatras savo žiūrovus pradžiugins dviem naujais vaidinimais. Pirmasis – „Dangaus virėja“ – skirtas kūdikiams ir jų tėveliams. Tai vaidinimassukurtas pagal lietuvių liaudies pasakas apie saulę – dangaus virėją, praturtintas kalbos ir judesių lavinimo pratimais. Šį vaidinimą sukūrė Stalo Teatro branduolys – režisierė Saulė Degutytė, kompozitorius ir muzikantas Gediminas Žilys, aktoriai Edita Zizaitė, Saulius Čėpla, Kristina Mauruševičiūtė.

„Bendraudama su vaikais atkreipiau dėmesį, kaip stipriai keičiasi informacinių technologijų veikiama jų kalba,– sako Stalo Teatro vadovė Saulė Degutytė. Kalbotyros specialistai nustatė, jog dabarties vaikų rišlioji kalba kur kas prastesnė. O ir šiuolaikiniams seneliams, gyvenantiems miestuose ir lygia dalia veikiamiems technolgijų, vis sudėtingiau palepinti vaikaičius senovės pasakomis bei žaidinimais. Tad savo spektakliu primindami, kokį etnografijos lobyną turime, labai norime paskatinti gyvą kartų bendravimą, praturtinti mažųjų ir suaugusiųjų žodyną.“

Į „Dangaus virėją“ mažiausieji žiūrovai bus kviečiami kartu su tėvais ir seneliais. Vaidinimas bus abipusis: per bendravimą tarp suaugusiųjų ir vaikų žiūrovai jungsis su veiksmu scenoje.

Antroji Stalo Teatro naujovė – muzikinis monospektaklis „Kas pasaulyje gražiausia“, kuriame vaidins  iš spektaklių „Avinėlio kelionė“, „Tarmių stalas“ pažįstama aktorė Jurgita Orlovaitė. Šis vaidinimas gimsta iš pasakos „Snieguolė ir septyni nykštukai“, jį sudarys 7 dalys, siejamos ne vien su nykštukais, bet ir skirtingomis spalvomis, nuotaikomis, muzikos stiliais bei savaitės dienomis. Pagrindiniai veikėjai čia kuriami iš įvairių buities daiktų: karalienę vaidina cukrinė, karalių – arbatinukas, o Snieguolė atsiranda iš servetėlės. Scenarijų parašė poetė Violeta Šoblinskaitė Aleksa, muziką kuria Snieguolė Dikčiūtė, spektaklio dailininkė – Marta Vosyliūtė, režisierė – S. Degutytė.

Naujuosius kūrybinius metus pradeda Stalo teatras | Stalo teatro nuotr.

Naujuosius kūrybinius metus pradėda Stalo teatras | Stalo teatro nuotr.

Nuo rugsėjo 24 dienos Menų spaustuvėje bus rodomi ir ankstesniais metais žiūrovų pamėgti vaidinimai: jau minėtas muzikinis etnologinis veiksmas „Gandro dovana“, ekskursija-vaidinimas „Sekretai iš būtųjų laikų“, vaikams nuo vienerių metų skirta „Pasaka apie karalius“, taip pat „Tarmių stalas“, „Didysis Dūdininkas“, „Dvi sesutės per lieptelį“, „Stebuklingas sodas“, „Avinėlio kelionė“, kvapų vaidinimas „Vėjų motė“.

Teatro režisierė S. Degutytė atkreipia dėmesį, jog kaip ir anksčiau – prieš vaidinimus arba po jų – žiūrovai bus kviečiami į kūrybines dirbtuvėles: „Stalo teatrą galima „parsinešti“ namo, tai žaidimas, kuris niekada nesibaigia. Norime, kad vaikas galėtų būti teatro dalyviu ir pažintų pasaulį, kad jis galėtų savo rankomis pačiupinėti, pabendrauti, patekti į spektaklio atmosferą. Tarkime, prieš „Gandro dovaną“ vaikai iš vilnos velia gandriukus, prieš „Avinėlio kelionę“ iš siūlų gamina avinėlius, prieš „Dvi sesutes per lieptelį“ – gegutes, o prieš „Vėjų motę“ – vėduokles. Po spektaklio „Pasaka apie karalius“ vaikai kviečiami pagroti muzikos instrumentais, o po „Didžiojo Dūdininko“ – pamatyti šešėlių teatro virtuvę.“

Nuo paskutiniojo rugsėjo pirmadienio, kartą per mėnesį Menų spaustuvėje kaip įprasta bus rengiami ir „Pirmadieniai mažyliams“. Juose Stalo Teatras mažuosius su tėveliais kvies į pokalbių ciklą „Planetos“ pagal Antoine’o de Saint-Exupéry knygos „Mažąsis princas“ temas – apie piešimą ir kiekvieno žmogaus unikalumą, kosmosą ir nepageidautinus „baobabus“, apie mūsų įpročius, žemę ir jos taršą, apie persikėlimą iš šio pasaulio į kitą. Šį ciklą Stalo Teatras kuria bendradarbiaudamas su Prancūzų kultūros institutu.

Naujuosius kūrybinius metus pradėjo Stalo teatras | Stalo teatro nuotr.

Naujuosius kūrybinius metus pradėjo Stalo teatras | Stalo teatro nuotr.

Naujais kūrybiniais metais nebus pamiršti ir Stalo Teatro žiūrovai už sostinės ribų. Jau nuo spalio mėnesio Kauno žiūrovai bus kviečiama žiūrėti spektaklius Kameriniame teatre. O Juodkrantėje, Šventojoje bei Naisių šventėje viešės spektaklis „Eglė Žalčių karalienė“. Juodkrantės Liudviko Rėzos centre bus pristatytas naujas, paaugliams skirtas švietėjiškas renginys „Liudviko Rėzos knygų lentyna“. Jame paaugliai nagrinės Liudviko Rėzos palikimą ir vieni kitiems kurs šios asmenybės pristatymą.

Vasarą viešėjęs Kinijoje, Liuksemburge ir Ukrainoje, šį rudenį savo spektaklius Stalo Teatras parodys šventėse „GogolFest“ (Kijevas) bei „Maskovskijie kanikuly“ (Maskva), dalyvaus Tarptautinės lėlių teatrų sąjungos „Klajojantys lėlininkai“ rengiamose šventėse Minske bei Sankt–Peterburge.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė