L. Linkevičius: Ukrainai ir Gruzijai turi būti suteiktas bevizis režimas, jei jos atliks „namų darbus“ (5)

Linas Linkevičius | penki.lt nuotr.

Linas Linkevičius | penki.lt nuotr.

Europos Sąjungos (ES) Tarybai pirmininkaujančios Slovakijos noru rugsėjo 3 dieną Bratislavoje po neformalaus ES užsienio reikalų ministrų susitikimo (Gymnich) įvyko ES narių ir Rytų partnerių ministrų susitikimas, kuriame aptartos Rytų partnerystės perspektyvos.

Rytų partnerystė tebėra aktuali Europos Sąjungai, o bendrija turi vykdyti savo pažadus ir suteikti bevizį režimą Ukrainai ir Gruzijai, teigia Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

„Dažnai klausiama, ar Rytų partnerystė turi ateitį. Netgi Lietuvos pirmininkavimo metu buvo skubama „laidoti“ programą, kai susidūrėme su dideliais iššūkiais, ypač Ukrainoje. Gyvenimas parodė, kad Rytų partnerystė tebėra aktuali ir turi ateitį. Tai ne tik partnerių, bet ir mūsų – ES  šalių – sėkmės arba nesėkmės ženklas. Todėl jau dabar turime planuoti kitą viršūnių susitikimą, projektuoti rezultatus. O šiandien labai svarbu įvykdyti tai, ką žadėjome Ukrainai ir Gruzijai, jei jos įvykdys reikiamas reformas ir „namų darbus“ – suteikti bevizį režimą“, – sakė L. Linkevičius

Ministrai kalbėjo apie būtinybę išlaikyti ES, jos valstybių narių ir Rytų partnerių įsitraukimą į Rytų partnerystės politiką ir bendrą atsakomybę. Šalys partnerės taip pat buvo raginamos ryžtingai tęsti reformas, ypač susijusias su Asociacijos susitarimų (AA/DCFTA) įgyvendinimu.

ES ministrai taip pat susitiko su valstybių kandidačių – Albanijos, Juodkalnijos, Makedonijos, Serbijos, Turkijos – ministrais. Su jais aptarti kovos su terorizmu bei radikalėjimo prevencijos ir kiti klausimai.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė