Trijų Baltijos šalių kultūros ministrai pabrėžė partnerystės ir bendradarbiavimo svarbą (1)

Baltijos šalių kultūros ministrai | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Baltijos šalių kultūros ministrai | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Rugsėjo 2 d. kultūros ministro Šarūno Biručio kvietimu Vilniuje lankėsi Latvijos kultūros ministrė Dacė Melbardė ir Estijos kultūros ministras Indrekas Saaras. Kultūros ministrai aptarė trišalį bendradarbiavimą, dalyvavo Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos atidarymo iškilmėse.

Atnaujintos Nacionalinės bibliotekos atidarymo iškilmėse kultūros ministras Šarūnas Birutis išreiškė nuoširdžią padėką bibliotekos vadovybei ir jos darbuotojams bei visiems prisidėjusiems prie sėkmingo šio projekto realizavimo.

„Nuo kultūros priklauso mūsų valstybės pažanga ir klestėjimas. Mūsų visų ilgai lauktas nacionalinės bibliotekos pastato atnaujinimas – tai dar vienas svarbus žingsnis link geresnių kultūros prieinamumo ir dalyvavimo kultūroje sąlygų sudarymo Lietuvos žmonėms ir svečiams iš užsienio. Nacionalinė biblioteka atveria duris žingeidiems skaitytojams, kurie suras ne tik informaciją, bet ir sukauptą išmintį“, – sakė kultūros ministras.

Latvijos kultūros ministrė Dacė Melbardė pasidžiaugė bibliotekos atidarymu ir glaudžiu trišaliu bendradarbiavimu ir  pažymėjo, kad visos trys Baltijos šalys pasišventusios kuria besimokančią ir žinių visuomenę. Ministrė išreiškė viltį, jog atnaujintos Lietuvos Nacionalinės bibliotekos atidarymas sustiprins bendradarbiavimą ir įkvėps tolimesniems bendriems projektams.

Pasak Estijos kultūros ministras Indreko Saaro, Baltijos šalių tradicijos yra skiriamos žinių didinimui ir mes visi suprantame ką tai reiškia.

„Baltijos šalys supranta, kad esmė mūsų žmonės, kalbos, kultūros. Glaudus bendradarbiavimas sieja ir mūsų trijų šalių nacionalines bibliotekas – mes ir kaupiame, ir išsaugome, ir atveriame savo fondus  žmonėms, pritaikome paslaugas prie šių dienų realijų. Latvija, Lietuva ir Estija tradiciškai, kultūriškai bendradarbiauja. Mes kartu rengiame folkloro festivalius, turime puikių bendradarbiavimo pavyzdžių – Baltijos paviljonas Venecijos architektūros bienalėje, neseniai visos trys Baltijos šalys, pirmą kartą istorijoje, parodė bendrą filmą. Kartu švęsime ir mūsų šalių šimtmečius, dalyvausime Londono knygų mugėje 2018 m.“, – sakė Estijos kultūros ministras.

Vizito metu kultūros ministrai aptarė ir  intensyvėjantį Baltijos šalių kultūros įstaigų ir specialistų bendradarbiavimą, kultūrinius mainus, buvo tariamasi dėl glaudesnio bendradarbiavimo galimybių artėjant Baltijos valstybių 100-mečiui, šalims prisistatant kitose užsienio valstybėse, keičiantis žiniomis ir gerąja praktika kultūros valdymo srityse.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė