Pogrindinėje spaustuvėje paminėta Laisvės diena (nuotraukos) (0)

Pogrindinėje spaustuvėje paminėta Laisvės diena | R. Kaminsko nuotr.

Pogrindinėje spaustuvėje paminėta Laisvės diena | R. Kaminsko nuotr.

Rugpjūčio 31-oji Laisvės diena. Šiemet sukako jau 23 metai, kai iš Lietuvos buvo išvesta okupacinė Rusijos kariuomenė. Prieš 23 metus 1993 metų rugpjūčio 31 dieną, 23 val. 46 min. paskutinis Rusijos armijos karinis ešelonas nesustodamas pravažiavo Kenos geležinkelio stotį. Tai buvo ilgo ir sudėtingo svetimos kariuomenės išvedimo iš Lietuvos pabaiga.

Rugpjūčio 31 d. Kaune, pogrindinėje spaustuvėje „ab“ buvo paminėta Laisvės dieną. Šį minėjimą surengė Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga ir Kauno sąjūdis. Renginyje dalyvavo Seimo narys prof. Arimantas Dumčius, Gričiupio seniūnijos seniūnė Jolanta Žakevičienė, Lietuvos šaulių sąjungos atkūrimo iniciatyvinės grupės steigėjas, Vyčio Kryžiaus ordino kavalierius Stasys Ignatavičius,  politinis kalinys, Vyčio Kryžiaus ordino kavalierius  Romas Žemaitis, Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio  štabo viršininko pavaduotojas Zigmas Tamakauskas,  LAMPSS valdybos narys prof. G. Merkys, Vilniaus vietinės rinktinės karių apygardos vadas dim. kpt. Jeronimas Kraulys,  Krašto apsaugos bičiulių klubo valdybos pirmininkas dim. mjr. Antanas Burokas,  LŠSĮ  gen. T. Daukanto jūrų šaulių kuopos vadas Sigitas Savickas,  LLKS, Lietuvos sąjūdžio bei Kovo 11-osios gatvės bendrijos  nariai ir rėmėjai, šauliai, svečiai iš Čikagos, Vilniaus ir Marijampolės.

Pogrindinė „ab“ spaustuvė yra Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejaus filialas. 1979 m. Spaustuvininko Vytauto Andziulio po šiltnamiu įrengtoje slėptuvėje įkurta pogrindinė spaustuvėje buvo spausdinama tautinė, religinė ir politinė literatūra. Tai vienintelė pogrindinė spaustuvė Lietuvoje, kurios neaptiko sovietų saugumas. Sutarę bendradarbiauti V. Andziulis ir Juozas Bacevičius pogrindinę spaustuvę pavadino savo pavardžių pirmųjų raidžių junginiu „ab“. Ši spaustuvė–leidykla nesusekta veikė dešimt metų (1980–1990).

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė