Neeilinį gimtadienį Šiauliai švęs įspūdingai (1)

Siauliai.lt

Siauliai.lt

„Skambėk, Šiaulių žeme!“ – kviečia neeilinis 780-asis Šiaulių gimtadienis, ir jį švęsti miestas jau pasirengęs. Sudaryta šventinė dienotvarkė, kurioje šiauliečiams ir miesto svečiams siūloma per 40 renginių. Šventė vyks rugsėjo 9–10 dienomis, tačiau jau rugsėjo 7-ąją prasidės įžanginiai renginiai.

„Šiauliai skamba jau nuo šių metų pradžios, kai ėmėme minėti miesto jubiliejinius metus. Šiaulių gimtadienis – tai pagrindinis metų akcentas. Manau, kad šventė bus tikrai įspūdinga. Už ją noriu padėkoti visiems rėmėjams, neatsisakiusiems prisidėti, kad Šiauliai savo linksmais ir prasmingais renginiais tikrai suskambėtų“, – spaudos konferencijoje kalbėjo miesto meras Artūras Visockas.

Meras perspėjo, jog pasikeitė Šiaulių miesto garbės piliečio vardo suteikimo iškilmių laikas ir vieta. Ceremonija vyks pirmąją šventės dieną mero padėkos vakaro metu 19 val. „Saulės“ koncertinėje įstaigoje. Įėjimas į renginį su pakvietimais.

Pagrindinėmis šventės dienomis – rugsėjo 9-ąją ir 10-ąją – Šiauliai taps muzikos, pramogų, geros nuotaikos ir linksmybių miestu. Šiauliečius ir miesto svečius kvies išskirtiniai koncertai, teatro ir muzikos renginiai, meno parodos, sporto renginiai, pažintinės ekskursijos, šventinė mugė ir staigmenos.

1-oji šventės diena – rugsėjo 9-oji – aidės šventės šūkiu „Skambėk, Šiaulių žeme!“ Miesto pasveikinimas prasidės teatralizuotu veiksmu, spalvinga eisena, motorizuotų transporto priemonių pasirodymu ant žemės ir danguje.

„Šventės atidarymas bus trumpas ir efektingas. Ją ves žinomas laidų vedėjas Ignas Krupavičius. Nenoriu išduoti visų staigmenų, bet labai kviečiu visus miestiečius susirinkti Prisikėlimo aikštėje ir pasveikinti Šiaulius“, – kvietė renginio režisierė Dalė Dargienė.

Po metų pertraukos Aušros alėja vėl pravažiuos motorizuota kolona. Tik šįkart ji bus įspūdingesnė, nes dalyviams iškelta sąlyga – papuošti automobilius tema „Geltonuojam!“.

Po atidarymo programą tęs Erika Dženings (Erica Jennings), „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, „Brainstorm“ (Latvija), Gytis Paškevičius. Talkšos ežero pakrantė skambės nuo „Tarptautinio bigbendų festivalio“ garsų. Amfiteatre mėgautis muzika kvies akordeonininkų ansamblių paradas „Linksmasis akordeonas“. Vilniaus g. pėsčiųjų bulvare vyks šventinė mugė. Šviečianti futuristinė alėja palydės į Talkšos ežero pakrantę, kur vyks naktinė kino apie Šiaulius premjera.

Rugsėjo 10-oji – ryškiausia miesto gimtadienio diena. Dienos akcentas – interaktyvioji programa „Skambantis bulvaras“. Pėsčiųjų bulvare, daugelyje kitų vietų vyks skirtingi, praeivius viliojantys, įvairias veiklas išbandyti kviečiantys renginiai. „Šiaulių dienas“ organizuojančio Šiaulių kultūros centro Renginių organizavimo skyriaus vedėja Goda Gargasaitė-Būnė kvietė naudotis šventiniais žemėlapiais, visur dalyvauti, atsižymėti ir rezultatą iškeisti į gimtadienio dovaną.

Pėsčiųjų bulvare prie Dviračių muziejaus mažųjų lankytojų lauks paruošta erdvė su daugybe žaidimų, užsiėmimų ir klegančiu koncertu. Amfiteatre koncertuos jaunimo grupės. P. Višinskio aikštėje skambės socialinių ir gerumo akcijų aidai. Einantieji pro Fotografijos muziejų ar užsukusieji į jį turės galimybę įsiamžinti senųjų istorinių Šiaulių miesto fotografijų fone. Turizmo informacijos centras pasiklydusiuosius ir smalsiuosius paragins keliauti į Šiaulius, o išbandyti liaudies amatų ir sušokti polką kvies šventės dalyviai prie Šiaulių dailės galerijos.

Šeštadienio popietę Šiauliai skambės nuo stipriausių Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų, kurie gros pėsčiųjų bulvare prie Šiaulių dailės galerijos ir P. Višinskio aikštėje, vėliau – Saulės laikrodžio aikštėje.

Prisikėlimo aikštėje šventinį vakarą pradės „Tele Bim Bam“ renginys visai šeimai, po jo šiauliečius ir miesto svečius sveikins Giedrė Kilčiauskienė, Saulius Prūsaitis ir Šiauliuose gimusi grupė „BIX“.

Talkšos ežero pakrantėje šventinis renginys Šiauliams „Muzika kaip kinas“, pakvies pasiklausyti iškiliausių kompozitorių muzikos iš Lietuvos kino aukso fondo. Žinoma, miesto šventę vainikuos šventinis fejerverkas.

Kategorijos: Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė