Per savaitę rastos 4 AKM užsikrėtusių šernų gaišenos (0)

greaterburgess.com nuotr.

greaterburgess.com nuotr.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad šią savaitę afrikinis kiaulių maras (AKM) nustatytas 4 nugaišusiems šernams.

AKM virusu užsikrėtusių šernų gaišenos buvo rastos Jonavos rajono Užusalių, Kauno rajono Domeikavos, Biržų rajono Širvenos ir Anykščių rajono Troškūnų seniūnijų teritorijose.

Seniūnijose, kuriose rasti šernai, toliau vykdoma intensyvi AKM stebėsenos programa, tikrinami maži kiaulininkystės ūkiai dėl biologinio saugumo reikalavimų įgyvendinimo.

„Lyginant praėjusių ir šių  metų statistiką, pastebima, kad AKM atvejų skaičius laukinėje faunoje auga (2014 m. – 45, 2015 m. –111 vietų). Tai rodo, kad AKM virusas yra išties sunkiai nuspėjamas. Pavyzdžiui, Estijoje, Saremo salose pastaruoju metu rasti du nugaišę šernai. Šioje vietovėje rugpjūčio mėnesį maras buvo įsisukęs ir į kiaulių ūkį. Iš viso Estijoje nuo šių metų pradžios laukinėje faunoje nustatyti 708 AKM atvejai“, – sako Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Skubios veiklos skyriaus vedėjas Paulius Bušauskas.

Lietuvoje nuo šių metų pradžios nustatytos 201 AKM židinių vieta, virusas patvirtintas 315 šernų (271 gaišenai, 44 sumedžiotiems).

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena, kad radus šerno gaišeną, apie tai reikia informuoti teritorines valstybines maisto ir veterinarijos tarnybas arba paskambinti nemokamu, visą parą veikiančiu telefono numeriu 8 800 40403. Šerno gaišenų nereikia liesti ar judinti, mėginti transportuoti. Mėginius paims ir visus darbus, susijusius su saugiu gaišenos sunaikinimu, atliks atvykę specialistai.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė