Beveik pusė visų Lietuvos „šimtukininkų“ studijuos Vilniaus universitete (0)

VU-Mato-Ozelio-foto-6

Vilniaus Universiteto studentai | M. Oželio nuotr.

Rugsėjo pirmąją Vilniaus universitetas (VU) pradėjo 438-uosius mokslo ir studijų metus. Studijuoti lyderiaujančioje šalies aukštojoje mokykloje pradės apie 3473 bakalauro ir vientisųjų studijų bei 1331 magistrantūros pirmo kurso studentas.

Šiemet VU studijuos ir daugiausia „šimtukininkų“ – mokslus čia pasirinko 616 geriausiai abitūros egzaminus išlaikiusių moksleivių. Tai – beveik pusė visų šalies abiturientų, mokyklą baigusių bent su vienu 100 balų abitūros egzaminų įvertinimu. Nuolatines studijas VU pasirinko ir apie 180 studentų iš užsienio. Tarp užsieniečių populiariausios studijų programos – medicina, tarptautinė ir Europos Sąjungos teisė, vadyba ir verslo administravimas. Dar apie 470 studentų studijuos VU pagal mainų programas.

VU rektorius prof. Artūras Žukauskas linkėjo kiekvienam atrasti tikrąjį mokymosi džiaugsmą.„Universitete svarbiausia yra mokymasis, kuris grindžia visą jūsų likusį gyvenimą; mokymasis, kuriuo jums perduodamas tūkstantmečių paveldas; mokymasis, kuris formuoja ateitį“, teigia rektorius prof. Artūras Žukauskas.

VU Senato pirmininkė prof. Dainora Pociūtė-Abukevičienė priminė, kad 2017-ieji metai yra paskelbti Reformacijos metais. Ji ragino mokytis iš reformacijos asmenybių, lavinti ir lavintis atskleidžiant savo vertę, būti savo asmeninio, pilietinio ir politinio gėrio pusėje, žvelgti į savo studijas ir mokslą kaip į pašaukimą bei savo vertingumo išraišką. „Universitetas naujųjų laikų Europoje visada buvo ir tebėra pagrindinė asmenybių ugdymo erdvė“, – sveikinimo kalboje studentams sakė prof. D. Pociūtė-Abukevičienė.

„Vilniaus miestas be Vilniaus universiteto būtų ne Vilniaus miestas. Rugsėjo pirmąją čia suvažiuoja daugybė protų ir jie miestui duoda didelę jėgą“, – sakė sostinės meras Remigijus Šimašius, sveikindamas pirmakursius. Jis kvietė studentus užpildyti Vilnių savo protais, žiniomis, idėjomis ir kurti miestą.

VU pirmakursių šiemet lauks keturios naujos bakalauro studijų programos: verslas ir teisė, anglų ir kita užsienio kalba (švedų kalba), informacijos sistemos ir kibernetinė sauga, artimųjų Rytų studijos. Antrosios pakopos ir laipsnio nesuteikiančios (pedagogikos) studijos taip pat siūlo keturias naujas programas – edukacinė ir vaiko psichologija, sveikatos psichologija, biologinė įvairovė ir audiovizualinis vertimas.

Šiemet VU atidarė du vienus didžiausių Lietuvoje mokslinius centrus Saulėtekio slėnyje – Nacionalinį fizinių ir technologijos mokslų centrą bei Jungtinį gyvybės mokslų centrą. Rektorius prof. A. Žukauskas mano, kad šie centrai VU pakylės geriausių pasaulio universitetų reitinge ir galbūt sudarys sąlygas išugdyti Nobelio premijos laimėtojus. Centruose sutelkus mokslines pajėgas tikimasi geresnės studijų kokybės, esminio kokybinio šuolio moksliniuose tyrimuose, inovacijų ir aukštųjų technologijų plėtros proveržio, tiesioginių užsienio investicijų, naujo pažangaus verslo kūrimo, naujų darbo vietų, ypač jaunimui.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė