Mokslo metų pradžia Rygoje jau 25-tą kartą švenčiama lietuviškai (0)

lietuviu mokykla Rygoje_travelnews.lv

Rygos lietuvių vidurinė mokykla | travelnews.lv nuotr.

Rugsėjo 1-ąją Lietuvos ambasadorius Latvijoje Artūras Žurauskas dalyvavo Rygos lietuvių vidurinės mokyklos naujų mokslo metų pradžios šventėje. Ji buvo ypatinga, nes būtent šią dieną sueina lygiai 25 metai nuo tada, kai buvo atidaryta pirmoji lietuviška klasė Rygoje, iš kurios išaugo ir dabartinė Rygos lietuvių vidurinė mokykla.

„Rugsėjo 1-oji yra vienas svarbiausių metų įvykių kiekvienam moksleiviui, jo tėveliams ir mokytojams. Šįkart naujų mokslo metų pradžią pasitinkame ypač pakiliai ir su pasididžiavimu, kad Rygoje moksleiviams jau 25 metus suteikiama puiki galimybė siekti mokslo aukštumų lietuvių kalba“, – susirinkusius į šventę sveikino A. Žurauskas.

Pasak jo, ypatingos padėkos šia proga nusipelno ilgametė mokyklos vadovė Aldona Treija, kurios darbo vaisiai matomi šiandien, kai jau 25 kartą mokslo metų pradžia Rygoje švenčiama lietuviškai.

„Ne mažiau svarbios yra ir visos Latvijos lietuvių bendruomenės pastangos puoselėti tautiškumą ir nepamiršti savo šaknų, o ateities kartoms suteikti galimybę išlikti aktyvia Globalios Lietuvos dalimi“, – sakė Lietuvos ambasadorius.

Pirma lietuviška klasė Rygos 85-oje vidurinėje mokykloje, kuriai vadovavo lietuvė Aldona Treija, buvo įkurta 1991 m. rugsėjo 1 d. Vėliau kasmet buvo atidaroma po naują lietuvišką klasę. 1995 m. Rygos dūmos nutarimu buvo atidaryta Rygos lietuvių pagrindinė mokykla. 2000 m. mokyklai paskirtos atskiros patalpos buvusiame vaikų darželyje (Prūšų gatvėje 42A) ir suteiktas vidurinės mokyklos statusas. Šį rugsėjį į klases susirinks 383 mokiniai, iš jų 49 – pirmokai.

Dalis mokyklos abiturientų tęsia mokslus Lietuvos aukštosiose mokyklose. Mokyklos interneto svetainė yra čia.

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Švietimas, Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė