Moksleiviai laukiami jau veikiančiose penkiose gamtos mokyklose (0)

gamtos mokyklos_am.lt

Gamtos mokyklos | am.lt nuotr.

Rugsėjo 1-ąją tūkstančiams moksleivių, studentų ir pedagogų švenčiant Mokslo ir žinių dieną, aplinkosaugininkai kviečia apsilankyti ir gamtos mokyklose. Ne paslaptis, kad daugeliui mieste užaugusių vaikų trūksta žinių apie gamtą – jie nepažįsta paukščių rūšių, neskiria beržo lapo nuo liepos, galvoja, kad žaltys gali juos praryti… O kai nepažįstame, tada ir bijome.

„Sveikinu moksleivius, studentus ir visus besimokančius su Mokslo ir žinių diena. Linkiu, kad kiekvienoje mokymosi įstaigoje rastumėte galimybę ne tik įgyti žinių, bet ir išmoktumėte uoliai ir atsakingai dirbti, nebijotumėte klysti ir sugebėtumėte atleisti klaidas kitiems. Rūpinkitės vieni kitais ir džiaukitės visų sėkme.

Nebijokite būti savimi. Nebijokite būti su gamta ir gamtoje, nes gamtos mokyklos naujaisiais mokslo metais taip pat laukia Jūsų. Su rugsėjo 1-ąją!“, – sveikina aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

Gamtos mokyklų tikslas – kad kuo daugiau žmonių išmoktų turiningai leisti laiką gamtoje, įgytų bendrųjų gamtos žinių, suvoktų ekosistemų procesus ir suprastų, kodėl reikia saugoti gamtą. Tai nėra įprasta mokykla – tai „žaliajai“ veiklai pritaikyti pastatai, savita sistema, savitas požiūris, kitokios galimybės. Mokymosi erdvė – nacionalinis ar regioninis parkas. Šiuo metu veikia penkios gamtos mokyklos: Aukštaitijos nacionaliniame parke Meironyse, Dzūkijos nacionaliniame parke Marcinkonyse, Sirvėtos regioniniame parke Šventos kaime, Kauno marių regioniniame parke Vaišvydavoje, Varnių regioniniame parke Ožtakiuose (Varniuose).

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė