Grabijoluose bus mokoma tautiškai išpuošti namus (0)

Senovinės pirkios langas Grabijoluose | rengėjų nuotr.

Senovinės pirkios langas Grabijoluose | rengėjų nuotr.

Rugsėjo 3 d., šeštadienį, 10 val. netoli Vilniaus esančiame Grabijolų kaime (Kazokiškių sen., Elektrėnų sav.) bus surengti pastatų tautinės puošybos ir mažosios architektūros dėmenų kūrybiniai užsiėmimai.

Šiuos užsiėmimus rengs Neries regioninio parko direkciją. Užsiėmimų dalyvių lauks atvira ir nemokama pamoka apie medinių Vilnijos krašto pirkių puošybą ir mažąją sodybų architektūrą – tvoras ir tvoreles. Joje bus papasakota kuo skiriasi vėjalentė nuo karnizo, kas yra „lėkis“ ir nuo ko jis apsaugo namus, kaip „karūnuojami“ langai ir kokiais puošmenimi savo pirkias puošė Grabijolų ir jų apylinkių gyventojai.

Užsiėmimų dalyviai keliaus po Grabijolų kaimą bus apžiūrėtos jo išlikusios senosios pirkios, nagrinėjama ir vertinama jų puošyba, pasižymimi gerieji išsaugojimo ir atkūrimo pavyzdžiai.

Antrojoje užsiėmimų dalyje įgytas žinias apie puošybos plonybes bus galima pritaikyti kuriant stogo puošmenis, medinius lėkius. Arba galima bus įsijungiant į pinučių tvoros pynimą! Pagamintus medinius lėkius užsiėmimų dalyviai galės pasiimti su savimi ir papuošti savo sodybas. O pinta tvora liks kaip bendra užsiėmimų dalyvių dovana Grabijolų kaimo gyventojui Jonui Jankauskui.

Šie užsiėmimai tai tiktai dalis Neries regioninio parko direkcijos vykdomo projekto „Grabijolai: kūrybinė paveldo laboratorija“. Projektą įgyvendinus Grabijolų kaime tautine puošyba ketinama papuošti 3 namus, o pagrindinė kaimo gatvelė turėtų būti įrėminta 160-ties metrų nauja medine tvorele. Spalio 15 d. Grabijoluose yra numatyta surengti šio projekto baigiamąjį renginį.

Kūrybiniai rugsėjo 3 d. užsiėmimai bus nemokami, o visomis reikalingomis medžiagomis pasirūpins užsiėmimų rengėjai. Užsiėmimai truks apie 3 val.

Dalyvauti galės visi norintys. Daugiau žinių apie užsiėmimus ir visą projektą galite gauti telefonu +370 645 84683 bei el. paštu: karolina@neriesparkas.lt

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė