Augalų genų bankas bus pertvarkytas (0)

Augalu genu bankas_am.lt

Augalų genų bankas | am.lt nuotr.

Rugpjūčio 31 d. Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos siūlymui pertvarkyti Augalų genų banką. Tai dar vienas žingsnis optimizuojant ministerijai pavaldžių biudžetinių įstaigų valdymą ir mažinant įstaigų, kuriose dirba mažiau kaip 20 darbuotojų, skaičių.

Augalų genų bankas buvo įsteigtas 2003 metais. Šiuo metu jame dirba 9 žmonės. Panaikinus, kaip numatoma, du etatus, o direktoriaus pareigas pakeitus į skyriaus vedėjo, asignavimai sumažėtų apie 37 proc. – 63 tūkst. eurų. Šiuo metu asignavimai siekia 169 tūkst. eurų per metus. Augalų genų banko funkcijas planuojama perduoti Valstybinei miškų tarnybai.

Vykdant Augalų genų banko pertvarkymą, reikia pakeisti Augalų nacionalinių genetinių išteklių įstatymą, kuris apibrėžia pagrindines šios įstaigos funkcijas, ir Želdynų įstatymą, numatantį, kad Aplinkos ministerija rengia ir koordinuoja genetinės medžiagos perkėlimą į Augalų genų banko saugyklą. Šių įstatymų pataisoms, kurias parengė Aplinkos ministerija, Vyriausybė vakar pritarė ir teiks Seimui.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė