Rugsėjį Palanga kvies švęsti ir sportuoti (0)

Palanga.lt nuotr.

Palanga.lt nuotr.

Rugsėjį Palanga vilios kultūriniais ir sportiniais renginiais, tad net ir pasibaigus vasarai nuobodžiauti kurorte tikrai neteks. Pirmasis rugsėjo renginys pakvies jau šį šeštadienį – į jaukius ir ramius pasivaikščiojimus tiek Birutės parko takais, tiek prisiminimų apie senąją Palangą labirintais rugsėjo 3 d. pakvies Birutės parko dienos rengėjai.

Birutės parko diena – tradicinis renginys, kurio metu, kasmet pasirinkus vis kitą temą, naujai atskleidžiamas Birutės parko grožis bei lankytojams primenama kurorto istorija, su Palanga susiję literatūriniai, kultūriniai ar kitokie įvykiai. Šiemetinė Birutės parko dienos tema – laiškai, tad pirmąjį rugsėjo savaitgalį parkas pasidabins laiškais, lankytojus nukelsiančiais į kurorto praeitį, ateitį, taip pat – priminsiančiais šiandieną. Laiškai bus pristatomi įvairiomis, net ir netikėtomis formomis: pasitelkiant floristikos elementus, parodant laiškus ar skaitant juos. Norintieji pajusti istorijos dvelksmą, bus pakviesti pasigrožėti teatralizuotomis akcijomis, kurių metu taip pat bus pristatomi laiškai – juos gali skaityti, pavyzdžiui, grafų Tiškevičių laikų paštininkas.

Šeštadienį Birutės parke pristatomi žinomų žmonių (S. Nėries, Maironio, J. Tumo Vaižgano ir kitų)  laiškai iš Palangos lankytojus perkels į praeitį – iš jų bus galima sužinoti, kaip kurortas atrodė 1885-aisiais, taip pat, kokio ilgio buvo jūros tiltas, skaičiuojant Juozo Tumo Vaižganto žingsniais, kaip Palangoje jaučiasi Prezidentas ir daug kitų įdomių smulkmenų.  Šie laiškai atskleis tuometės Palangos dvasią, papasakos, kuo kurorte gyvento poilsiautojai, kokiu tikslu jie vykdavo į Palangą, su kuo susitikdavo, kaip praturtindavo savo poilsį Palangoje ir kitų įdomybių.

Lankytojus neabejotinai sudomins ir Gintaro muziejuje pristatomi parko kūrėjo Eduardo Anrdė ir jo sūnaus Renė laiškai iš Palangos, taip pat – E. Andrė susirašinėjimas su grafu Felikso Tiškevičiumi. Iš šių laiškų turinio parko lankytojai sužinos, kokį įspūdį A. Andrė  paliko grafas, grafienė bei mažosios grafaitės, kaip prieš įkuriant Birutės parką atrodė prie rūmų augančios pušys, kokius augalus būsimam parkui grafai Tiškevičiai turėjo pasisiųsti iš užsienio, taip pat bus galima prisiminti tokius istorinius aspektus, kaip, pavyzdžiui, pasienio su Rusija kontrolės klausimas bei kitas įdomias tuometinės Palangos gyvenimo realijas.

„Auksinis ruduo“

Įpusėjus pirmajam rudens mėnesiui, rugsėjo 17–18 dienomis Palanga pakvies sportuoti – kurorte vyks jau 16-asis Lietuvos moterų sporto asociacijos renginys „Auksinis ruduo“, sutampantis su  Europos savaite „Būk aktyvus“. Dvi dienas – šeštadienį ir sekmadienį palangiškiai ir kurorto svečiai dieną pradėti bus kviečiami Jūratės ir Kastyčio skvere, kur nuo 8.30 val., padedami patyrusių treneriu, mankštinsis gryname ore.

Tad rugsėjo 17 d. J. Basanavičiaus gatvė pavirs savotiška sporto arena po atviru dangumi, kur, padedami patyrusių specialistų, aktyvaus laisvalaikio leidimo mėgėjai galės išbandyti savo jėgas dalyvaudami įvairiose sporto rungtyse, taip pat – išmėginti moderniausią sporto inventorių, apsilankyti „Sveikatos palapinėje“, kur galima nusistatyti savo bendrą fizinį pajėgumą, kūno sudėtį ir kt., besidominčius pakvies žolininkės stotelė, bus siūloma ir daugiau įdomių veiklų. „Mūsų tikslas – kuo daugiau žmonių paskatinti aktyviai leisti laisvalaikį, todėl siūlysime tokias rungtis, kurioms nereikia jokio išankstinio fizinio pasirengimo, taip pat nereikės ir išankstinės registracijos. Dalyvauti galės bet kokio amžiaus žmonės – tiek vaikai, tiek jaunimas, tiek ir brandaus amžiaus vyrai ir moterys“, – sakė Lietuvos moterų sporto asociacijos prezidentė Joana Bartaškienė.

Jūros ir baltų vienybės diena

Tą pačią  šventiškai šurmuliuos ir Šventoji, kur jau trečius metus iš eilės bus minima Jūros ir baltų vienybės diena. Ta proga Šventosios centre įsikurs amatininkai – bus pristatomi kalvystės, audimo ir kiti senieji baltų amatai. Kad nenuobodžiautų į šventę atvykę vaikai, jiems bus parengtos specialios dailės, karoliukų ir kitokios veiklos dirbtuvės mažiesiems.
Kol mažieji užsiims kūryba, jų tėvai ir seneliai galės sudalyvauti žuvienės degustacijoje ar išbandyti savo jėgas varžydamiesi, kas toliau nutems autentišką žvejų valtį. O iš anksto užsiregistravusieji dalyvaus stilizuotų „vikingų“ laivų varžybose Šventosios upe. Tai varžybos, skirtos ne profesionalams, komandą sudarys 10 žmonių: 8 irkluotojai, vairininkas ir būgnininkas, o visomis reikiamomis priemonėmis parūpins varžybų organizatoriai. Beje, šioje rungtyje svarbiausia – ne irkluotojų fizinė jėga, o darniai dirbanti komanda bei tinkamai pasirinkta taktika, nes pergalę neretai lemia ne greitis, o puikiai dirbantis vairininkas ar tinkamai ritmą irkluotojams mušantis būgnininkas.

Tūkstančio stalų šventė

O po savaitės, rugsėjo 24 d., Palanga pakvies visus susėsti prie ilgiausio šalyje stalo – kurorte vyks Tūkstančio stalų šventė. Šią dieną prie J. Basanavičiaus gatvėje išsirikiavusių stalų susėdę kurorto įmonių, įstaigų bei organizacijų atstovai, pasitelkę išmonę, išradingai pristatys savo veiklą bei pasiekimus bei dėkos kurorto svečiams už jų meilę Palangai. Šventės svečiai bus ne tik vaišinami, bet ir kviečiami sudalyvauti įvairiose rungtyse bei atrakcijoje, taip pat – pasimėgauti Palangos meno kolektyvų pasirodymais. Šventės metu vyks ir teatralizuota akcija „Kavos staliukas“ – J. Basanavičiaus gatvėje ar šalia jos, netikėtose vietose bus galima išvysti aktorius, įkūnijančius grafus Tiškevičius, daktarą Joną Basanavičių ar kutas žinomas Lietuvos asmenybes.

Iš ankstesnių šiemetinė Tūkstančio stalų šventė išsiskirs tuo, kad dalyvauti ir dėl prizų varžytis bus pakviesti ne tik palangiškiai, bet ir svečiai iš visos Lietuvos – jau netrukus bus pradėta registracija norinčiųjų dalyvauti respublikiniame konkurse „Lietuvos stalas“. Stalai, kurių nei dydis, nei forma nėra ribojami, bus eksponuojami Jūratės ir Kastyčio skvere, juos vertins speciali komisija, o dalyvių laukia apdovanojimai.

„Paskelbdami „Lietuvos stalo“ konkursą siekiame išplėsti Stalo šventės tematiką ir akcentuoti, kad svarbu yra ne tik tai, kas padėta ant stalo, bet ir patį baldą – juk jis savo forma, spalvomis taip pat yra įdomus. O kadangi į Palangą atvyksta svečiai iš visos Lietuvos, norime suteikti galimybę visiems sudalyvauti konkurse“, – sakė M. Jarulytė.
Beje, Tūkstančio stalų šventės išvakarėse, rugsėjo 23 d., į parodą „Vila Anapilis. 118 metų istorija“ pakvies restauruota istorinė kurorto vila „Anapilis“.

Kategorijos: Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė