Baltijos šalių oro erdvę saugos Prancūzijos ir Vokietijos kariai (0)

KAM nuotr.

KAM nuotr.

Rugpjūčio 31 d. Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose oficialios ceremonijos metu vadovavimą NATO oro policijos misijai Baltijos valstybėse iš Portugalijos perėmė Prancūzija. Ateinančius keturis mėnesius Baltijos oro erdvės saugumu rūpinsis Prancūzijos karinių oro pajėgų kariai su keturiais naikintuvais „Mirage 2000“. Oro policijos misiją iš Estijos sustiprins Vokietija su keturiais naikintuvais „Eurofighter Typhoon“.

„Šiandien, kai Šiauliuose misijai keičiasi Prancūzijos ir Portugalijos, o Estijoje – Vokietijos ir Jungtinės Karalystės kariai, tuo pačiu metu Lietuvos, Latvijos ir Estijos kariai drauge su kitais NATO sąjungininkais dalyvauja tarptautinėse operacijose kitose pasaulio vietose – Afganistane, Artimuosiuose Rytuose, Viduržemio jūroje, Afrikoje. Šios bendros NATO aljanso pastangos – tai tik dar vienas praktinis Aljanso solidarumo ir vienybės pavyzdys“, – NATO oro policijos misijos kontingentų pasikeitimo ceremonijoje sakė krašto apsaugos viceministras Marijus Velička.

Viceministras taip pat pabrėžė, kad šiandien, kai stabilumas ir saugumas jau nebėra savaime suprantamas dalykas, bendri NATO veiksmai yra neišmatuojamos svarbos. „Lietuva kartu su kitomis Baltijos šalimis jau daug nuveikė stiprindamos savo nacionalinius pajėgumus siekiant atgrasymo ir stabilumo. Ir mes džiaugiamės, kad mūsų regionas ir toliau stabilizuojamas NATO sutartomis saugumo užtikrinimo ir sustiprinto priešakinio buvimo priemonėmis“, – sakė krašto apsaugos viceministras M. Velička. Jis taip pat pažymėjo, kad dėl visų šių Baltijos valstybėms labai svarbių saugumui priemonių NATO oro policijos misija tampa dar reikšmingesnė. „ Dalyvaudami šioje misijoje Prancūzijos ir Vokietijos naikintuvai saugos ne tik Baltijos valstybių erdvę, bet ir išorinę svarbią NATO sieną,“ – pabrėžė krašto apsaugos viceministras M. Velička.

Oro policijos vienetų pasikeitimo ceremonijoje Šiauliuose taip pat dalyvavo NATO oro pajėgų vadavietės vado pavaduotojas oro maršalas Stuart C. Evans, Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų vadas pulkininkas Audronis Navickas, Portugalijos, Prancūzijos karinių pajėgų vadovybės atstovai, kontingentų vadai, Estijos, Latvijos karinių oro pajėgų, Šiaulių miesto savivaldybės atstovai, kt. svečiai.

Prancūzija NATO oro policijoje Baltijos valstybėse iš Šiaulių dalyvauja jau penktąjį kartą. Baltijos šalių padangę jie kartą saugojo ir iš Malborko aviacijos bazės Lenkijoje. Dabartinę prancūzų pamainą, kurios dauguma atvyko iš nuolatinės dislokacijos vietos – Luxeuil aviacijos bazės Prancūzijos rytuose – , sudarys apie 100 karių, tarp kurių – lakūnai, technikai, medicinos personalas, palaikymo grupės, komunikacijos ir kitų sričių specialistai.

Misiją baigiantys Portugalijos karinių oro pajėgų kariai oro erdvės apsaugą vykdė su keturiais naikintuvais „Fighting Falcon F-16“. Misijoje dalyvavo apie 100 karių. Jos metu Portugalijos kariai taip pat bendravo su Šiaulių miesto visuomene, lankėsi Šiaulių sutrikusio vystymosi kūdikių namuose, priiminėjo moksleivių ir studentų ekskursijas.

Estijos kariuomenės karinių oro pajėgų aviacijos bazėje Amaryje taip pat rugpjūčio 31 d. NATO oro policijos misiją iš Jungtinės Karalystės perėmė ją sustiprinsiantys Vokietijos kariai su keturiais naikintuvais „Eurofighter Typhoon“.

NATO šalys pradėjo siųsti savo karius ir naikintuvus saugoti Baltijos šalių oro erdvę nuo 2004 metų kovo mėnesio, kai Lietuva, Latvija ir Estija tapo NATO narėmis. Nuo to laiko NATO oro policijos misijoje Baltijos valstybėse, kuria demonstruojamas aljanso solidarumas, dalyvavo jau 17 NATO sąjungininkų. Prancūzijos kontingento vadovaujama misija bus 42-oji nuo jos vykdymo pradžios 2004 metais.

Kategorijos: Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė