„Aktualioji istorija“: Ką apie istoriją gali papasakoti gidai? (video) (2)

Tomas Baranauskas, Ričardas Garuolis | Alkas.lt nuotr.

Tomas Baranauskas, Ričardas Garuolis | Alkas.lt nuotr.

Laidoje „Aktualioji istorija“ su Gidų ir kelionių vadovų profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininku Ričardu Garuoliu kalbamės apie tai, kokią reikšmę istorijos pripažinimui ir Lietuvos prisistatymui pasauliui turi gidai? Ar gidas – tai profesija? Kodėl tokios profesijos buvimą nori paneigti Turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, proteguojantis nelegalius gidus? Ar galima laisvos rinkos kategorijomis vertinti tą poveikį, kurį daro neprofesionalūs ar tiesiog Lietuvos valstybės atžvilgiu priešiškai nusiteikę gidai? Ir kodėl tokie gidai, kaip Valerijus Ivanovas, vedantis ekskursiją prie televizijos bokšto ir pasakojantis savo versiją apie 1991 m. sausio 13-osios įvykius, rinkoje turėtų paklausą?

Laidos vedėjas – istorikas Tomas Baranauskas.

[youtube]https://youtu.be/DA-6rIuPkNo[/youtube]

Kategorijos: Aktualioji istorija, Alko radijas, Istorija, Kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .

2 komentarai

  1. Žmogus:

    isiška nesąmonė lyginti vairuotojo darbą su gido darbu.Ekskursijos yra laisvalaikio praleidimas ir tik labai kvalifikuotas gidas yra įdomus, o tokių reta, užtat grupės ir samdosi tikrai išmanančius istoriją ar kultūrą žmones,O šioje laidoje norima užsikariauti sau nišą baudimais, jei neturi pažymėjimo o ne kokybe.

    • Bambeklis: patenkinti tik nelegalai...:

      Pabandykite vesti ekskursija turistams Italijoje ar Turkijoje… Pagaus tuoj pat. …”Grupės … samdosi tikrai išmanančius istoriją ar kultūrą žmones”? Nejaugi!!! Visiška netiesa. Paskaitykite užsienio turistų atsiliepimus po tokio “išmanančio istoriją ar kultūrą” gido… Tokius “žinovus” samdo kompanijos, kurios nori sutaupyti pinigus… Kenčia Lietuvos istorija, kenčia Lietuvos kultūra… Kenčia turistai, kuriems pakišamas surogatas ir kenčia Lietuvos BIUDŽETAS. Tokia padėtimi patenkinti tik nelegalai… kaip iš užsienio, taip ir iš Lietuvos… Ir mūsų departamentas. O gal jis visai ne mūsų?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė