Tautininkai paragino Vilniaus merą atsisakyti sovietinių gatvėvardžių ir paminklo P. Cvirkai (27)

Tautininkų sąjunga ir „Jaunoji Lietuva“ pasirašė jungimosi deklaraciją| Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Marius Kundrotas| Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Lietuvių tautininkų sąjunga (LTS) kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybės merą ir tarybą, kviesdama keisti sostinės gatvių pavadinimus, skirtus su sovietų valdžia kolaboravusiems: Salomėjai Nėriai, Kaziui Borutai ir Liudui Girai. Šias gatves siūloma pervadinti Lietuvos partizanų vadų Adolfo-Ramanausko Vanago, Juozo Lukšos-Daumanto ir ukrainiečių nacionalinio didvyrio Stepano Banderos vardais, pastaruoju atveju parodant solidarumą su broliška ukrainiečių tauta.

Kartu kviečiama nukeldinti paminklą su sovietų valdžia  bendradarbiavusiam Petrui Cvirkai, jo vietoje pastatant paminklą pirmajam Lietuvos Prezidentui Antanui Smetonai.

Lygiagrečiai kreiptasi į kitų Lietuvos savivaldybių vadovus, kviečiant atitinkamai peržiūrėti paminklus ir gatvių pavadinimus savuose miestuose bei rajonuose.

„Kviečiame kitų savivaldybių merus ir tarybas peržiūrėti savo savivaldybėse esančius sovietinius veikėjus primenančius paminklus, gatvių ir aikščių pavadinimus ir pakeisti juos taip, kad būtų įamžintas Lietuvos Respublikos valstybės veikėjų ir lietuvių tautos pasipriešinimo okupacijoms didvyrių atminimas“, – rašoma LTS pareiškime.

Pasak LTS ideologo Mariaus Kundroto, taip siekiama, kad Lietuvos miestų paminklai ir gatvių pavadinimai ugdytų visuomenėje patriotizmo idealus.

Lietuvių tautininkų sąjunga su „Jaunosios Lietuvos“ partija į Seimo rinkimus žengia S. Buškevičiaus ir tautininkų koalicijoje „Prieš korupciją ir skurdą“, sąrašo Nr. – 4.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė