Kultūros ministras susitiko su lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursų rengėjais ir dalyviais (0)

Lietuviu kalbos mokymu rengejai LRKM_lrkm.lt

Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursų rengėjai ir dalyviai Kultūros ministerijoje | lrkm.lt nuotr.

Penktadienį, rugpjūčio 26 d. Kultūros ministerijoje lankėsi Lietuvos edukologijos universiteto lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursų dalyviai, kurie tris savaitės mokėsi lietuvių kalbos ir susipažino su mūsų šalies kultūra, parengė projektus apie Lietuvą. Kultūros ministras Šarūnas Birutis padėkojo kursų rengėjams ir jų dalyviams už lietuvių kalbos ir kultūros puoselėjimą.

Ministras pasidžiaugė, kad tiek daug jaunų ir talentingų jaunuolių, atvyko iš skirtingų užsienio šalių, kurie pasiryžo iš arčiau susipažinti su nuostabia Lietuva ir jos kultūra.

Šiais metais LEU lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursuose dalyvavo daugiau nei 80 studentų iš 18 pasaulio šalių (Kanados, Malaizijos, Japonijos, Kinijos, Prancūzijos, Vokietijos, Maroko, Ukrainos, Latvijos ir kt.).

Ministras padėkojo vasaros kursų rengėjams. „Džiugu matyti tuos, kurie nuoširdžiai  puoselėja lietuvių kalbą ir kultūra ir nuolatos stiprina kultūrinius ryšius, kasmet iš įvairiausių pasaulio šalių sukviečia visus, norinčius pažinti mūsų šalies kultūrą. Nuoširdus ačiū kursų organizatorei, LEU Lietuvių kalbos ir kultūros centro vadovei, Vilmai Leonavičienei ir visai jos komandai. Būtent kultūra yra tas raktas, kuris padeda atrakinti slapčiausias kerteles mūsų  širdyse, net ir sunkiausiu laikotarpiu suteikia įkvėpimo, kitos šalies kalbos ir kultūros pažinimas griauna išankstines nuostatas ir stereotipus, kuria bendrystės jausmą“, – sakė kultūros ministras Š. Birutis.

Atsisveikindamas su vasaros kursų rengėjais ir dalyviais ministras palinkėjo, kad graži draugystė su Lietuva, jos kalba ir kultūra tęstųsi ir toliau – kursų dalyviai taptų mūsų šalies ir kultūros ambasadoriais, sugrįžę į savo namus skleistų gerąją žinią apie mūsų šalį ir jos kultūrą.

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė