Partijos išsitraukė Seimo rinkimų numerius (3)

Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Seimo rinkimuose dalyvausiančios partijos ketvirtadienį burtų keliu ištraukė rinkimų numerius, kurie bus įrašomi rinkimų biuletenyje.

Iki Seimo rinkimų įstatyme numatyto termino pareiškinius dokumentus pateikė ir Seimo rinkimuose norą dalyvauti pareiškė 16 partijų, iš jų keturios partijos sudarė dvi koalicijas.

Paaiškėjo, kad rinkimų biuletenyje partijos bus surašytos tokia tvarka:

1 – Lietuvos socialdemokratų partija;
2 – Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai;
3 – Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai);
4 – S. Buškevičiaus ir tautininkų koalicija „Prieš korupciją ir skurdą“ (Tautininkų sąjungos ir Partijos „Jaunoji Lietuva“ koalicija);
5 – Partija „Tvarka ir teisingumas“;
6 – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga;
7 – Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis;
8 – Darbo partija;
9 – Politinė partija „Drąsos kelias“;
10 – Lietuvos liaudies partija;
11 – Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga;
12 – Lietuvos žaliųjų partija;
13 – Politinė partija „Lietuvos sąrašas“;
14 – Antikorupcinė Kristupo Krivicko ir Naglio Puteikio koalicija (Lietuvos centro partijos ir Lietuvos pensininkų partijos koalicija).

Galutiniai kandidatų sąrašai bus paskelbti iki rugsėjo 9 dienos.

Kaip pranešė Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas, į vieną Seimo nario vietą pretenduoja 10 kandidatų. Anot jo, prieš ketverius metus į vieną vietą pretendavo 13,6 kandidato.

Z. Vaigausko duomenimis, šiuo metu registruotas 1461 kandidatas, pretenduojantis į 141 mandatą. Iš jų 31,7 proc. sudaro moterys. Kandidatų amžiaus vidurkis – 49 metai.

Seimo rinkimai įvyks spalio 9 d.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

3 komentarai

 1. Bartas:

  Tautiečiai. Ar jūs įsivaizduojat . Aš nebalsuosiu už “partijas”.Man, tų “šaikų” būrimas yra niekalas. Pagrindiniame Valstybės įstatyme (konstitucijoje) apie tai
  nė žodžio. Mes, Lietuviai ir kitų tautelių Lietuvos piliečiai, renkam 141 Seimo narį. Viskas. Nei daugiau , nei mažiau. . Man, Pagrindinio įstatymo 55 -tas str. yra pradžia ir pabaiga rinkimuose į Lietuvos Valstybės Seimą. O visi kitokie išvedžiojimai yra melas ir apgaulė.

 2. 7:

  Jaunimas uz 7.
  Neziurint visu nesklandumu, tai vienintele Lietuvos pozitivi politine jega, kuris dar kazka gali.

 3. Na, bet kuriuo atveju Seime bus vėl tos pačios pagrindinės partijos, prie kurių dar prisijungs „valstiečiai-žalieji“. Dabartinė sistema su nežymiais vietų pasikeitimais toliau gyvuos. Gaila, kad veltui balsuosiu. Tas pats būtų kaip ir nebalsavimo arba popieriuko sugadinimo atvejais. Nebent visi piliečiai susitelktų ir balsuotų už vieną konkrečias mažai žinomas partijas arba visai nebalsuotų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė