P. Urbšys ragina Prezidentę neskirti generalinio prokuroro pavaduotoju advokato G. Danėliaus (7)

P. Urbšys ragina Prezidentę neskirti generalinio prokuroro pavaduotoju advokato G. Danėliaus

P. Urbšys ragina Prezidentę neskirti generalinio prokuroro pavaduotoju advokato G. Danėliaus | Alkas.lt koliažas.

Rugpjūčio 25 d. Seimo narys Povilas Urbšys atviru laišku kreipėsi į Lietuvos Respublikos prezidentę Dalią Grybauskaitę ragindamas neskirti generalinio prokuroro pavaduotoju advokato Giedriaus Danėliaus, gynusio jos atstovę spaudai Daivą Ulbinaitę byloje dėl valstybės paslapties atskleidimo.

„Tikiu, kad rasite savyje jėgų šį neskaidrų, protekcionistinį ir prokuratūros sistemą politizuojantį teikimą atmesti“, – rašoma P. Urbšio atvirame laiške.

Skelbiame visą P. Urbšio laišką:

Lietuvos Respublikos Prezidentei              2016-08-25   Nr. SN-S-24
Daliai Grybauskaitei
Daukanto a. 3, LT-01122, Vilnius

Lietuvos visuomenei ir žiniasklaidai
Jūsų Ekscelencija Lietuvos Respublikos Prezidente,

Viešai paskelbta, kad gavote generalinio prokuroro Evaldo Pašilio teikimą generalinio prokuroro pavaduotoju skirti advokatą Giedrių Danėlių. Esu įsitikinęs, kad suprantate į kokią keblią padėtį Jus stumia generalinis prokuroras ir Jūsų patarėjos.

Visiems žinomas faktas, kad siūlomas kandidatas buvo Jūsų atstovės spaudai Daivos Ulbinaitės advokatas slaptos pažymos iš Prezidentūros neteisėto nutekinimo byloje, kurioje Jūs, deja, taip ir neišdrįsote duoti parodymų. Ir tai, kad dabar šis asmuo yra siūlomas generalinio prokuroro pavaduotoju, kuruosiančiu, kaip jau pranešė generalinis prokuroras, Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamentą, kurio prokurorai principingai tyrė šią bylą, kompromituoja bet kokias Jūsų pastangas kovoti su korupcija ir apsaugoti teisėsaugos institucijas nuo politikų įtakos.

Tikiu, kad rasite savyje jėgų šį neskaidrų, protekcionistinį ir prokuratūros sistemą politizuojantį teikimą atmesti. Kitaip tai būtų didžiulis smūgis pasitikėjimui teisėsauga ir tikėjimui, kad pagaliau politinė sistema bus apvalyta nuo aukštosios korupcijos. Savo patarėjos advokato skyrimas vienu iš Generalinės prokuratūros vadovų, turinčiu kovoti su korupcija, toli gražu neprisideda, kaip Jūs žadėjote, prie „nuoseklaus valymosi nuo korupcijos ir oligarchinės savivalės“. Tokiu savo sprendimu Jūs tik patvirtinsite nuomonę, kad kovojate su politine korupcija Lietuvoje tiek, kiek Jums naudinga stiprinti savo asmenines galias sukuriant saugią Lietuvą tik sau ir savo išrinktųjų ratui.

Sprendimas skirti šį asmenį nublokštų Jus, ponia Respublikos Prezidente, į gretas tų politikų, kuriems, kaip teisingai esate įvardijusi paskutiniame savo metiniame pranešime, „savi-saviems interesas yra aukščiau už valstybinį; kur nomenklatūrinė privilegija yra priedas prie posto, o ne korupcijos apraiška; kur dalyti „zadanijas“ telefonu galima net teisėjams ar redaktoriams, kur prekyba poveikiu – kasdienybė“.

Lietuvos piliečiai Jus stebi ir tiki, kad valstybės interesai išliks aukščiau už Jūsų aplinkos interesus. Nepaniekinkite Lietuvos žmonių, kurie Jumis tiki.

Pagarbiai,
LR Seimo narys                             Povilas Urbšys

Kategorijos: Laiškai Alkui, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

7 komentarai

 1. Taip:

  Gerbiu P.Urbšį už Jo politinį ir dorovonį principingumą,bet šį kartą nesutinku su pateiktu laiške pasiūlymu dėl advokato G.Danėliaus nepaskyrimo Generalinio prokuroro pavaduotoju.Pateikti argumentai nerimti ir turi politinių sąskaitų suvedinėjimo atspalvį,deja.

  • Ne:

   Manau, advokatas įsiklausė ir priėmė teisingą sprendimą. Jis jaunas ir vertas pagarbos, kad “nėjo pramintu taku”. Esu įsitikinusi, kad visko pasieks savo darbu. Nors stebint kaip planuojama personalo politika viešajame sektoriuje, tai juokas neima. Tačiau viliuosi…. Klystate manydamas, kad Povilas Urbšys turi sąskaitų su advokatu ar aukščiausiu pareigūnu. Sąžiningo politiko pareiga matyti kas negero vyksta mūsų Tėvynėje ir apie tai kalbėti.

 2. dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Seimo narys Povilas Urbšys pusiau teisingai sako: “Lietuvos piliečiai Jus stebi ir tiki, kad valstybės interesai išliks aukščiau…….”. Kad “stebi” tai teisingai pasakyta, o kad “tiki”, tai tuo labai labai suabejočiau. Kiekvienas gali pasiguglinti šiuos straipsnelius “JE metinis pranešimas yra NUSIKALTIMAS PRIEŠ VALSTYBĘ” ir “Viešas atsakymas LR Prezidento kanceliarijai dėl antikonstitucinių Seimo rinkimų”. Paskaitę šius straipsnelius įsitikinsite, Jo Ekselencijai Valstybės problemos tikrai nerūpi, nesiruošia prisidėti prie Valstybės teisinių pagrindų sutvarkymo, Seimo teisėto išrinkimo vadovaujantis konstitucinėmis nuostatomis, o ne kažkieno sugalvota partine afiora – diversija prieš Lietuvos valstybės teisinius pagrindus. Beje ponas Seimo narį Povilai Urbšį, tamtai yra taip pat, kaip ir visiems be išimties Seimo nariams, yra nusiųsta daug straipsnių apie tai ir tamsta NIEKAIP nesugebėjai NIEKAIP reaguoti. Nusiųsti tamstai ir LR Seimo Rinkimų įstatymo du projektai, kurie neprieštarauja LR Konstitucijai.Tamstos taip pat NULINĖ reakcija. Taigi šiuo požiūriu Tamsta na niekaip, visiškai niekaip NESISKIRI nuo ponios JE Prezidentės Dalios Grybauskaitės. Kas tamstai trukdo paklusti savo laisva valia LR Konstitucijai, kuriai PRISIEKEI? Ar tamstai priesaika, kaip ir JE, yra visiškas nulis? Ar tamsta imsiesi NEDELSIANT veiksmų, kad LR Konstitucijos pažeidimai LR Rinkimų įstatyme būtų kuo skubiausiai, NEDELSIANT pašalinti? O gal tamstai Lietuva visai nerupi, tik čia dalyvauji dvaro peštynėse? Laukiu atsakymo kad ir po šiuo straipsniu. Tikrai tikiu, kad perskaitysi. Kodėl absoliučiai visi be išimties Seimo nariai yra atsitvėrę TYLOS SIENA nuo Valstybės teisinių pagrindų sutvarkymo tikslu pirmą kartą per 24 metus išrinkti teisėtą, legitymią Seimo valdžią?

 3. Tikiuosi, kad už jį niekas nebalsuos per seimo rinkimus:
  kada buvo svarstomas dirbtinio apvaisinimo įstatymas šitas seimo narys rėmėsi kryžiuočių kunigų dogmomis ir gąsdino kryžiuočių dievo bausmėmis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė