Vyriausybės kanceliarijos perkamų kelionių kainos turės būti pagrįstos dokumentais (0)

Lietuvos vyriausybe.Vytis_lrv.lt nuotr

lrv.lt nuotr.

Vyriausybės kanclerio pavedimu rugpjūčio pabaigoje buvo atliktas vidaus veiklos auditas dėl kanceliarijoje vykdomų kelionių organizavimo paslaugų viešųjų pirkimų. Audito išvadose teigiama, kad kelionių paslaugų pirkimo procedūros atliekamos remiantis viešųjų pirkimų rekomendacijomis ir nepažeidžiant Viešųjų pirkimo įstatymo nuostatų, tačiau trūkumų senojoje sutartyje buvo, naujoje sutartyje – jie pašalinti.

Premjerui atsisakius pasiūlymo pagal senąją sutartį vykti į Rio de Žaneirą už 44 tūkst. eurų, pagal naują sutartį Ministras Pirmininkas savo kelionės bilietus įsigijo už asmenines lėšas – asmeniui skrydis kainavo 2246 eurus. Ministras Pirmininkas nurodė kanceliarijai išsiaiškinti, ar kelionių organizavimo paslaugų procedūros vykdomos nepažeidžiant viešųjų pirkimų įstatymo.

„Senoji – preliminarioji sutartis su trimis tiekėjais buvo sudaryta 2014 m. kovo 14 d., atsižvelgiant į tuometines Viešųjų pirkimų rekomendacijas ir praktiką. Tačiau sutartyse nebuvo numatytas reikalavimas tiekėjams pateikti kainos pagrįstumą konkrečiais dokumentais, to nebuvo reikalaujama ir tuometinėse Viešųjų pirkimų rekomendacijose.

Pasiūlius kainą į Rio de Žaneirą ji galėjo būti didesnė dėl reikalavimo, kad bilietai būtų su persėdimais konkrečiuose miestuose, su galimybe grąžinti ar keisti be apribojimų, tačiau poreikis detalizuoti reikalavimus kelionei yra susijęs su Ministro Pirmininko kaip šaliai atstovaujančio aukšto rango pareigūno griežtai suplanuota darbotvarke užsienyje.  Atsižvelgiant į vadovo užimtumą, pasirenkamas trumpiausias kelionės maršrutas, reikalaujantis mažiausio persėdimų skaičiaus.

Ministras Pirmininkas kelionės detalių ir kainos klausimų nesprendžia. Tačiau naujose rekomendacijose, kurios pateikiamos vidaus audito išvadose siūloma pavesti Ministro Pirmininko protokolo skyriui teikti premjerui visą išsamią informaciją ne tik apie kelionės detales, bet ir galutinę kelionės kainą. Beje, naujoje kelionių organizavimo sutartyje jau yra įtvirtinta nuostata pagrįsti kelionės kainą dokumentais. Vyriausybės kanceliarija, vykdydama viešuosius pirkimus, ateityje remsis naujomis Viešųjų pirkimų ir vidaus veiklos rekomendacijomis“, – sako Ministro Pirmininko patarėja Evelina Butkutė-Lazdauskienė.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė