Rugsėjis į Palangos Birutės parką pasibels su istoriją menančiais laiškais (0)

Palanga.lt nuotr.

Palanga.lt nuotr.

Pakvipus rudeniu Palangos Birutės parkas pakvies į tradicinį renginį – rugsėjo 3 d. išpuoselėtame parke vyks Birutės parko diena.

Birutės parko diena – tradicinis, jau vienuoliktasis renginys, duodantis pradžią rudens šventėms Palangoje. Kasmet šio renginio metu, pasirinkus vis kitą temą, naujai atskleidžiamas Birutės parko grožis, o kartu lankytojai skatinami prisiminti kurorto istoriją, su Palanga susijusius literatūrinius ar kitokius įvykius ir tiesiog jaukiai praleisti laiką jaukioje Birutės parko aplinkoje.

Kiekvienais metais Birutės parko dienos tema skiriama išskirtinai Palangai – pačiam parkui, čia esantiems lankytiniems objektams, kurorte gyvenusiems ar kūrusiems menininkams. Šiemetinės Birutės parko dienos tema – laiškai.

Kodėl pasirinkta būtent tokia tema, paaiškino šio renginio sumanytoja ir režisierė, Palangos kultūros ir jaunimo centro renginių režisierė Aušra Latonienė. „Man į atmintį yra įstrigęs buvusio ilgamečio Botanikos parko direktoriaus Antano Sebecko pastebėjimas, kad Palangos Birutės parkas yra vienintelis parkas Lietuvoje, kuris ribojasi su jūra. O galvojant apie jūrą, iškyla mintis apie butelį su laišku-žinute jame. Taip ir išsirutuliojo šiųmetės Birutės parko dienos tema“, – kalbėjo A. Latonienė.

Tad pirmąjį rugsėjo savaitgalį Palangos Birutės parkas pasidabins laiškais – vieni jų atsispindės parko erdves puošiančiose floristinėse kompozicijose, kiti – Birutės Mar režisuotame spektaklyje „Jis ir Ji“, pastatytame pagal rašytojo Jono Biliūno ir jo žmonos Julijos laiškus. „Be abejonės, bus pristatomi ir žymių žmonių laiškai, rašyti iš Palangos ir apie Palangą. Kalbėsime apie laiškus, kuriuos iš Palangos rašė Maironis, parko architekto Eduardo Fransua Andrė laiškus grafams Tiškevičiams ir kitus įdomius, Palangą apibūdinančius ar Palangos istoriją atspindinčius laiškus. Lankytojai ir patys galės parašyti laišką. Vėliau visi klausysimės Palangos orkestro atliekamos muzikos – parko rotondoje skambės jau paskutinysis šiais metais „Dūdų vasaros“ koncertas“, – sakė A. Latonienė.

Birutės parko diena – renginys gamtos apsuptyje, kurio metu parko lankytojai gali ne tik pasigrožėti žaliąsiads erves puošiančiomis floristinėmis kopozicijomis, bet ir pasigėrėti menine programa, sužinoti ką nors nauja apie Birutės parką, Palangos kurortą bei kurorto istoriją.

Palangos Birutės parko diena kasmet minima pirmąjį rugsėjo savaitgalį.
Birutės parko dienos programa
Rugsėjo 3 d.
LAIŠKAI
14 val. – istorijos valanda „Iš parko kūrėjų susirašinėjimo“. Gintaro muziejus.
15 val. – Pašto alėjos „Laiškai iš Palangos“ atidarymas (Centrinis parko takas):
• Laiškai iš praeities
• Laiškai iš dabarties
• Laiškai iš ateities
17 val. – spektaklis „Jis ir Ji“ ( pagal J. Biliūno ir J. Janulaitytės – Biliūnienės laiškus). Režisierė Birutė Mar. Gintaro muziejus.
18.30 val. – Palangos orkestro  muzikos laiškas. Rotonda.

Laiškus  Palangai kūrė menininkai  E. ir G. Ačai, J. Ir Č. Gudžiai

Kategorijos: Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė