Rugpjūčio gale atidaroma bendra Baltarusijos ir Lietuvos menininkų darbų paroda „Drauge/Рaзам“ (0)

Lietuvos dailininku sajungos facebook.com nuotr

Lietuvos dailininkų sąjungos facebook.com nuotr.

Rugpjūčio 30., antradienį, 18 val.  galerijoje ARKA (Aušros Vartų g. 7, Vilnius) vyks Baltarusijos ir Lietuvos menininkų parodos „Drauge/Рaзам“ atidarymas.

Drauge, kartu, kilę iš artimų šaknų, nuo XIII a. dalijjęsi bendra istorija, priklausę Didžiajai Lietuvos Kunigaikštystei – Lietuva ir Baltarusija, šalys – sesės, gyvenančios greta ir tik nuo XX a. skiriamos valstybinių sienų, muitinių, politinių skirtumų. Ką bendra turi Lietuva ir Baltarusija, be istorinių prisiminimų apie kažkada mus jungusias bendras Valstybės ribas?

2016 m. gegužės 24 – birželio 25 d. Nacionaliniame Šiuolaikinio meno centre Minske (Nekrasovo g. 3) įvyko bendra Baltarusijos ir Lietuvos menininkų paroda „Drauge/Рaзам“. Paroda yra Nacionalinio Šiuolaikinio meno centro, Lietuvos dailininkų sąjungos galerijos „Arka“ bei Lietuvos Respublikos ambasados Baltarusijoje ir Baltarusijos Respublikos ambasados Lietuvoje gražaus bendradarbiavimo rezultatas.

Gyvenant šalia, mes dažniau esame linkę domėtis ir daugiau sužinoti apie tolimų šalių kultūrą, dailę, nei apie mūsų artimiausių kaimynų gyvenimą ir kūrybą. Kad pratęsti ir įtvirtinti ilgamečius Lietuvos ir Baltarusijos menininkų ryšius, Nacionalinis Šiuolaikinio meno centras inicijavo bendrą parodą – projektą „Drauge/Рaзам“. Parodoje dalyvauja 14 menininkų iš abiejų šalių. Pirmoji Lietuvos dailės paroda Baltarusijoje įvyko 2003 m. ir nuo tada dvi kaimyninės šalys nuolat keičiasi parodomis, Baltarusijos ir Lietuvos menininkai kūrybiškai dirba drauge.

Lietuvos pusę parodoje pristato dailininkų asociacija „Tiltas“. Neformalios grupės narius vienija ekspresyvus tapybos stilius, bendri projektai, parodos ir tarptautiniai plenerai . Kūrybinį kelią asociacija pradėjo 1995 m., kai jauni menininkai, Vilniaus dailės akademijos absolventai organizavo pirmąjį plenerą Kuršių nerijoje, Nidoje. Lietuvos gamtos spalvos ir formos bei turtingos Lietuvos dailės tradicijos tapo pastoviu menininkų įkvėpimo šaltiniu. Asociacijos narių darbai eksponuojami įvairiose šalyse : Vokietijoje, Italijoje, Indijoje, Estijoje, Suomijoje, Latvijoje, Armėnijoje, Rusijoje ir Baltarusijoje.

Lietuviško kolekcijos dalyje dominuoja tapyba, parodoje dalyvauja menininkai: Saulius Kruopis, Artūras Savickas, Juozas Pranckevičius, Arvydas Kašauskas, Ramūnas Dagys, Jonas Lenkutis, Skaidrė Butnoriutė, Eigirdas Kruopis, Gediminas Beržinis-Beržinskas.

Baltarusių kolekcija įvairesnė, be tapybos eksponuojama daug fotografijos darbų. Baltarusijos pusę atstovauja žinomi menininkai: tapytojai Anatolijus Kuznecovas, Irina Kuznecova, Denis Barsukov, grafikės Vera Jagovdik, Julia Šatilo, fotografai Ana Petruša ir Aleksejus Kuznecovas.

Paroda „Drauge/Рaзам“ atveria Lietuvą ir Baltarusiją jungiančią temą, atskleidžia, kaip ji yra suvokiama ir išreiškiama abiejų šalių dailėje. Bendroje parodoje labai įdomu palyginti panašumus ir skirtumus tarp baltarusių ir lietuvių menininkų kūrybos. Atsakyti sau patiems ir žiūrovams į klausimą: Kas mes? Kas mus skiria ir jungia dabar?

Toks įvairus ir turtingas temos traktavimas įrodo jos svarbą tiek baltarusių, tiek lietuvių menininkų kūryboje. XXI amžiaus žmogus vis dažniau leidžiasi į savo šaknų, nacionalinio identiteto paieškas, ieško jose atspirties taško ir įkvėpimo šaltinio. Bendra baltarusių ir lietuvių paroda demonstruoja abiejų šalių menininkų kūrybos ryšį su bendražmogiškomis vertybėmis.

Kolekcijų kuratoriai: Saulius Kruopis ir Irina Kuznecova.

Paroda veiks rugpjūčio 30 – rugsėjo 17 d.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė