Neringoje bus minimos Viljamo Šekspyro 400-osios mirties metinės (0)

Neringa.lt nuotr.

Neringa.lt nuotr.

Rugpjūčio 27-ąją, šeštadienį, Neringoje vyks 400-osioms Viljamo Šekspyro mirties metinėms paminėti skirtas renginys tema „Visas pasaulis – teatras“. Šventės metu greta Nidoje įkurto „Globe“ teatro vyks viduramžiškas gyvenimas, kviesiantis laimėti bilietus į vakare vyksiančius teatro trupių, kurios buvo atrinktos iš 63 kandidačių, siekiančių vaidinti gražiausiame Lietuvos kurorte, pasirodymus.

Šešioliktame amžiuje statytą Šekspyro „Globe“ teatro kopiją artėjantį savaitgalį bus galima išvysti ne tik Londone, bet ir Neringoje. Jau šiandien praeivių žvilgsnius traukia ir daug klausimų kelia pievoje priešais Nidos uostą statomos konstrukcijos, kurios ir virs legendiniu teatru, kuriame buvo pastatyti spektakliai pagal garsaus anglų poeto ir dramaturgo pjeses.

Į vakarinę festivalio dalį iš viso planuojama išdalyti tik 200 bilietų. Juos gaus pirmieji įveikę visas renginio edukacinių užsiėmimų užduotis, t. y. susidoroję su sunkiomis 16 amžiaus gyvenimo sąlygomis.

Stebėti vaidinimus unikalioje erdvėje galės tie, kurie įgis kaligrafijos įgūdžių, išmoks sudaryti sonetus ir eilėraščius, pabandys patys atspausdinti knygos viršelį 16 amžiaus mašina,  savo jėgas išbandys fechtuojantis, susipažins su vaidybos pagrindais ir nepabijos tapti Šekspyro laikų aktoriumi. Norintys stebėti renginio teatro trupių pasirodymus taip pat turės atsakyti į viktorinos klausimus, išbandyti sunkų viduramžių prekybininkų amatą ar atspėti Šekspyro pjeses atspindinčius kvapus. Vieną dieną vyksiančio renginio metu bus galima tapti ir liudininkais istorinio arešto, pasiklausyti viduramžiškų instrumentų. Visos šios pramogos vyks nuo ankstyvo šeštadienio ryto – 9.30 val.

Vakare vyksiančiuose pasirodymuose dalyvaus trys renginio atrankas įveikusios ir geriausiomis išrinktos teatrų trupės. Scenoje bus vaidinamos ištraukos iš spektaklių, pastatytų pagal šias V. Šekspyro pjeses – „Karalius lyras“, „Koriolanas“, „Vasarvidžio nakties sapnas“, „Romeo ir Džiuljeta“ (lėlių teatras).

Renginyje dalyvaus animatoriai ir trupės iš  Lietuvos, Latvijos, Rusijos, Estijos, Baltarusijos, Lenkijos. Kiekvienas norintis, bet negavęs bilietų į vakare vyksiančią šventės programą, į teatrą galės patekti ir po vaidinimų, kuomet bus rodomi filmai, susiję su Šekspyru ar jo kūryba  (nuo 20 val.).

Šventę rengia Sankt Peterburge (Rusijos Federacija) įsikūrusi renginių įmonė, todėl edukaciniai užsiėmimai vyks lietuvių ir rusų kalbomis, o spektakliai – tik rusų.

Festivalio „Visas pasaulis – teatras“ programa
400-osioms Viljamo Šekspyro mirties metinėms paminėti

Pievoje greta Nidos uosto
Rugpjūčio 27-ąją, šeštadienį,

9 val. festivalio atidarymas.
9. 30–16 val. edukaciniai užsiėmimai ir viduramžiškos pramogos, kuriose dalyvaujant bus galima laimėti bilietus į vakarinę festivalio dalį.
17 iki 20 val. festivalio trupių pasirodymų peržiūros.
20 iki 24 val. – filmų peržiūros ir laisvas lankymasis teatre  „Globe“.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė