Kultūros ministras susitiko su režisieriumi A. Sokurovu (0)

Aleksandras Sokurovas_lrkm.lt nuotr

Aleksandras Sokurovas | lrkm.lt nuotr.

Rugpjūčio 15 d. Kultūros ministras susitiko su Vilniuje viešinčiu žymiu rusų kino režisieriumi Aleksandru Sokurovu. Ministro ir garsaus kūrėjo pokalbyje aptarti Lietuvos ir Rusijos kultūriniai santykiai, kultūros ir meno reikšmė abiejų šalių politikos kontekste, kūrėjo vaidmuo šiandienos pasaulio procesuose.

Pasaulinio garso intelektualaus kino kūrėjas A. Sokurovas yra sukūręs daug įsimintinų filmų, rodomų žinomiausiuose kino festivaliuose, pelnantys didelį kritikų ir žiūrovų dėmesį bei aukščiausius kino apdovanojimus.

Pasak kino vertintojų, kiekvienas A. Sokurovo filmas yra laukiamas, savitas ir įdomus, o kai kurie apskritai unikalūs, giliai pažvelgiantys į žmogų, jo prigimtį.

Europoje daug dirbantis ir kuriantis režisierius, istorikas turi kritišką poziciją Rusijos politikos ir visuomeninio gyvenimo atžvilgiu, nevengia sakyti dažnai nemalonią tiesą apie šiandienos realybę. Jis yra sukūręs keturių vaidybinių filmų ciklą apie didžiausius XX amžiaus diktatorius, taip pat kino aukso fondą praturtinusių filmų apie žmonių tarpusavio santykius, puikios kino dokumentikos – iš viso 18 vaidybines ir 35 dokumentines kino juostas.

Vilniuje ir Kaune buvo pristatytas naujausias A. Sokurovo filmas „Frankofonija“ (2015), derinantis vaidybinio, dokumentinio, istorinio kino stilistikas.

Pasak režisieriaus, „Frankofonija“, kurios veiksmas vyksta Paryžiaus Luvro muziejuje, – tai filmas apie Europos likimą. „Ši tema – iš tikrųjų sunki. Todėl, kad Europos likimas man – svarbus. Tai – dalis mano gyvenimo, juk aš vis dėlto – europietis. Esu išsilavinęs žmogus ir su didžiuliu nerimu stebiu, kas vyksta Europoje. Manau, jog daugelio problemų ištakos – Pirmojo ir Antrojo pasaulinio karo laikai“, – sako A. Sokurovas.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė