Palangoje siūlomos veiklos atgaivins kūną ir sielą (0)

Palanga.lt nuotr.

Palanga.lt nuotr.

Palangoje nėra kada nuobodžiauti net ir apniukus orams – kurorto gyventojai bei poilsiautojai raginami aktyviai leisti laisvalaikį, atrasti ir išbandyti save bei tobulėti pasineriant į siūlomas įvairias nemokamas sportines veiklas, vykdomas viešosiose miesto erdvėse.

„Nors vasara ir baigiasi, tačiau vis dar siūlomi užsiėmimai nuostabioje Palangos gamtoje, atvirose erdvėse, leidžiantys neriboti savęs bei nemokamai išbandyti skirtingas sportines veiklas, kurias veda kvalifikuoti ir savo sritį išmanantys treneriai. Palangos Savivaldybė prisideda prie aktyvios ir drąsios sveikatinimo-sporto projekto „Žmonės sportuoja“ iniciatorės Vilijos Gečaitės ir kartu su Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuru, vykdančiu veiklą pagal sutartį su Palangos miesto savivaldybe, palaiko ir remia šios idėjos įgyvendinimą“, – sakė Savivaldybės gydytoja Milda Gedvilienė.

Tad visi, mėgstantys aktyviai leisti laisvalaikį, dar gali spėti išbandyti siūlomus užsiėmimus nemokamai. Svarbiausia – nepamiršti turėti mankštos kilimėlį ar rankšluostį, geriamojo vandens bei dėvėti patogią aprangą.

Netradicinėse erdvėse

Sporto užsiėmimai vyksta Birutės parke, Meilės alėjoje, kultūros ir meno erdvėje „I love Palanga“ ties Vytauto gatve ir kitur. Netradicinės erdvės sportui pasirinktos ne atsitiktinai – užsiėmimai, rengiami ne uždarose salėse ar stadionuose, o viešosiose vietose paskatina žmones sportuoti.

Palangiškiams ir kurorto svečiams siūlomi ne tik jau tradiciniais tapę užsiėmimai, bet ir neįprasti, daugeliui ar neišbandyti. Taip, pasak M. Gedvilienės, siekiama, kad mėgstantieji aktyviai leisti laisvalaikį įvertintų siūlomas naujoves, išbandytų jas ir įsitikintų, kad yra labai daug ir įvairių galimybių sportuoti. „Grupines, valandos trukmės treniruotes veda treneriai, kvalifikuoti savo srities specialistai, kurie mielai dalinasi įgytomis žiniomis ir profesionaliais patarimais sportuojantiems“, – sakė Savivaldybės gydytoja.

Ne tik sportuoja

Nemokamų užsiėmimų  dalyviai ne tik sportuoja, bet ir puikiai praleidžia laiką bendraminčių būryje. Be sporto teikiamos naudos bei patiriamų teigiamų emocijų, užsiėmimų dalyviai turi galimybę ir padailinti kūno linijas.

Štai pasirinkusieji zumbą – naująją fitneso rūšį, aerobikos ir Lotynų Amerikos šokių mišinį – treniruočių metu atlieka ne tik šokių judesius, bet ir kūno stiprinimo pratimus pagal paskutines fitneso tendencijas. Šių užsiėmimų metu į darbą įsijungia visi kūno raumenys, o ypač treniruojami pilvo preso ir nugaros raumenys.

Norintieji daugiau, nei treniruoti kūną, kviečiami išbandyti jogą – ji stiprina ne tik kūną, bet ir sielą. Praktikuojantieji jogą teigia, kad norint gerai jaustis, svarbi ne tik fizinė, bet ir dvasinė sveikata. Atliekant jogos pratimus stiprinamas ne tik kūnas, bet ir žmogaus emocinė būklė: mažinama įtampa, nerimas ir stresas. Joga gali būti įvairaus intensyvumo ir formų, bet dažniausiai užsiėmimai susideda iš tam tikrų raumenų tempimo, kvėpavimo ir meditacijos pratimų. Praktikuojantieji jogą ne tik formuoja lankstų ir grakštų kūną, bet pasiekia proto skaidrumą, randa dvasios ramybę, taip pat užkerta kelią įvairiems sveikatos sutrikimams ar netgi gali išgydyti daugelį ligų.

Žiupsnelis egzotikos

Palangoje sporto mėgėjams siūloma išbandyti ir kalanetiką – unikalų pratimų kompleksą visoms kūno dalims: pečiams, rankoms, nugarai, pilvo presui, sėdmenims ir kojoms. Ši gimnastikos rūšis, siejanti baletą ir Rytų jogą, yra dvigubai veiksmingesnė negu įprasta aerobikos ar kūno dizaino treniruotė. Kalanetika nuo kitų sveikatinimo užsiėmimų skiriasi statiškais kūno tempimo pratimais, kurie sudaryti taip, kad vienu metu dirbtų kuo daugiau giliųjų raumenų. O svarbiausia – kalanetika tinka įvairaus amžiaus žmonėms.

Egzotikos mėgėjai kviečiami į masala bhangra – fitneso programos, kuri remiasi tradiciniais Indijos šokiais – užsiėmimus. Sportą ir šokį jungiančios treniruotės yra skirtos įvairaus amžiaus žmonėms,  kurie nori likti fiziškai aktyvūs bei sužinoti apie Indijos kultūrą. Masalos Bhangros metu jungiami aerobikos judesiai ir indiškų šokių elementai. Specialistai teigia, jog šios  treniruotės – puikus būdas atsikratyti viršsvorio , kadangi jų metu sudeginama daugiau nei 500 kalorijų.

Atletiškam kūnui

Siūlomos funkcinės treniruotės, kurios yra visų sportininkų ruošimosi varžyboms dalis, normalizuoja svorį, kūno fizinės ypatybes lavina bei padeda suformuoti sportišką ir atletišką kūną.

Tvirta asmenybe tapti padės energingos CrossFit treniruotės, kurios susideda iš treniruočių su svoriais, aerobikos ir gimnastikos bei skatina užsiėmimų metu maksimaliai panaudoti kiekvieną kūno raumenį. Pasak specialistų, CrossFit tipo treniruotės suteiks bazinį pasiruošimą, kadangi jų pagrindas, siekiant kuo geresnio fizinio rezultato, yra intensyvumas. Besitreniruojantieji iš savęs turi pareikalauti daugiau nei įprastai ir išstumti save iš komforto zonos. Vienos valandos trukmės treniruotė susideda iš apšilimo, įgūdžių lavinimo, aukšto intensyvumo treniruotės, kūno tempimo pratimų.

Suteikia energijos

O štai streso atsikratyti bei naują darbo dieną su pliūpsniu pozityvios energijos pradėti padeda bėgimas. Jo subtilybių Palangoje moko bei patirtimi dalijasi Lietuvos ilgų nuotolių ir maratono bėgikė Živilė Balčiūnaitė bei vertingų žinių apie bėgimą sukaupęs Mindaugas Macijauskas. Bėgiojant ne tik gražėja kūno linijos, gerėja medžiagų apykaita, bet ir stiprinamas imunitetas, širdis, raumenų tonusas, gerėja kraujo apytaka. Specialistai teigia – bėgimo metu gaminami laimės hormonai, todėl bėgimas neabejotinai žmogų padaro laimingesnį, pozityvesnį, suteikia jėgų siekiant užsibrėžtų tikslų.

Vyresnio amžiaus palangiškiai bei poilsiautojai kviečiami į korekcines senjorų mankštas, padedančias vyresnio amžiaus žmogui jaustis geriau bei lavinti kūno fizines ypatybes. Korekcinė mankšta veiksminga visiems, norintiems sustiprinti sveikatą ir kūną ar palaikyti kūno svorį, o kad šios treniruotės duotų maksimalią naudą, kiekvienam sportuojančiam krūviai parenkami asmeniškai.

Ne tik boksas

Sporto mėgėjams siūlomi ir kikbokso bei bokso užsiėmimai – tai kovos menai, kurie yra ne vien sporto šakos, bet kartu ir gyvenimo būdas bei padeda stiprinti imuninę sistemą, teikia jėgos ir ištvermės raumenims. Visa tai mokina disciplinos, stebėtinai suteikia ramybę ir mažina stresą.

Aštresnius pojūčius garantuoja Braziliškas JIU-JITSU (BJJ) – viena iš nedaugelio sistemų, kur sąlyginė kova (sparingas) vyksta su pilnu kontaktu (bet saugiai), todėl kovotojas pripranta prie kontakto ir prie kovinių situacijų tiek fizine, tiek psichologine prasme. Tai praktinis, fizinis, moralinis ir psichologinis asmens tobulėjimas, kuris nekontaktinėse sistemose yra sunkiai pasiekiamas. Šiose treniruotėse lavinama ne tik fizinė jėga, jėgos ištvermė, aerobinė ir anaerobinė ištvermės bei lankstumas, bet ir taktinis mąstymas bei psichologinis atsparumas įvairioms sudėtingoms situacijos.

O štai pasirinkusieji TRX treniruotes – kabančių diržų sistemą – užsiėmimų metu dirba tik su savo svoriu, todėl tai tinka įvairaus fizinio pasirengimo asmenims. Treniruotė naudinga tuo, kad dirba visi kūno raumenys, ypač giluminiai, lavinamas lankstumas ir pusiausvyra.

Treniruočių, vyksiančių Palangoje, grafikus, vietą bei laikus galite rasti Facebook paskyroje.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė