Lietuvių kalbos besimokantys jaunuoliai tampa šalies ambasadoriais (0)

Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Nuo rugpjūčio mėnesio pradžios Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyksta Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursai.

Jau 11 m. į LEU Lietuvių kalbos ir kultūros centrą atvyksta gausus būrys studentų iš daugiau nei 15 įvairiausių šalių (Amerikos, Kinijos, Ispanijos, Lenkijos, Gruzijos ir kt.). Šiemet į užsiėmimus susirinko 81 studentas iš 19 pasaulio šalių.

„Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursai LEU organizuojami nuo 2005 m. Kiekvienais metais šiuos kursus renkasi vis daugiau studentų. Viena iš priežasčių – buvusių studentų „parnešta“ žinia apie kursus, Lietuvą. Užsienio studentams Lietuva taip pat tampa vis labiau patrauklesnė dėl kultūrinių, socialinių sąlygų, siūlomų studijų programų. Trečiųjų šalių studentai renkasi Lietuvą ir dėl bakalauro ar magistro studijų“, – pasakoja LEU Lietuvių kalbos ir kultūros centro vadovė Vilma Leonavičienė.

Noras išmokti ar bent pramokti lietuvių kalbą – toli gražu ne vienintelis motyvas užsieniečiams atvykti į mūsų šalį. Vieni ieško savo lietuviškų šaknų, kiti nori susipažinti su kultūra prieš pradėdami studijas Lietuvoje, o dar kiti paprasčiausiai tenkina smalsumą ir plečia akiratį, paraginti anksčiau kursus baigusių draugų.

LEU nuotr.

LEU nuotr.

Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursai Edukologijos universitete rengiami nuo 2004-ųjų. Per tą laiką juos baigė šimtai studentų iš kelių dešimčių pasaulio valstybių.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė