Klaipėdoje vyks R. Fliko knygos „Pradingę klajojančiam smėlyje: romanas apie senovės kuršius“ pristatymas (0)

R.Flick knyga PradingeRugpjūčio 30 d. 17.00 val. Klaipėdos apskrities viešosios I.Simonaitytės bibliotekos Konferencijų salėje vyks Roko Fliko (R. Flick) knygos „Pradingę klajojančiam smėlyje: romanas apie senovės kuršius“ pristatymas.

Renginyje dalyvaus knygos autorius Rokas Flikas, literatūrologė Jovita Saulėnienė. Ištraukas iš romano skaitys aktorė Regina Arbačiauskaitė-Flik R. Arbačiauskaitė-Flick).

Klaipėdoje gyvenantis ir šio krašto kultūra besidomintis rašytojas, ekonomistas,  socialinių mokslų habilituotas daktaras, profesorius Rokas Flikas skaitytojams jau žinomas kaip romanų trilogijos „Šiaurės Sachara“, „Paskutinis traukinys“ ir „Emma, pastoriaus duktė“ autorius. Sukūręs nepaprastai intriguojantį Prūsijos paveikslą, kuriuo skatina branginti istorinę atmintį ir ugdyti garbingą požiūrį į gyvenimą, autorius sulaukė didelio skaitytojų ir kritikų dėmesio, buvo apdovanotas premijomis.

Romanas „Pradingę klajojančiam smėlyje“ pasakoja apie XI-XII a. kuršių – drąsių jūrininkų ir plėšikų, laivų statytojų, amatininkų ir žemdirbių – gentį. Toji gentis gyveno Baltijos pajūryje, nuo Nemuno deltos iki Ventos vidurupio, plaukiojo Baltijos jūra ir siaubė buvusių šio krašto užkariautojų ir šeimininkų danų bei švedų vikingų gyvenamas teritorijas. Ne veltui Jutlandijos (Danijos) pakrančių bažnyčiose danų vikingai meldėsi „Dieve, saugok mus nuo kuršių“.

Romano veiksmas plėtojamas trijose vakarinėse kuršių žemėse: Pilsote, Mėguvoje ir Duvzarėje. Šių žemių valdovų – konungų – gyvenimas ir veikla susipynę į sudėtingą rezginį. Šalia laisvųjų žmonių čia gyvuoja vergvaldystė, nesvetima ir daugpatystė bei nesantuokiniai santykiai, o viename iš pagrindinių Mėguvos žemės centrų – Palangoje ir jos uoste – įsisiūbuoja dramatiški įvykiai.

Apie autorių:

Rokas Flikas (vok. Rokas Flick, iki 1989 m. Rokas Alvydas Liaukonis), gimęs 1936 m. rugpjūčio 16 d. Veisiejuose yra Lietuvos ekonomistas, habilituotas socialinių mokslų daktaras, rašytojas.

1959 m. Vilniaus universitete baigė archeologiją, 1966 m. – pramonės ekonomiką. Po to mokėsi Maskvos I. Gubkino naftos ir dujų pramonės instituto aspirantūroje ir šiame institute apgynė dvi disertacijas ir tapo ekonomikos mokslų daktaru.

Dėstytojavo Vilniaus inžinerinio statybos institute, nuo 1987 m.  – profesorius. 1990–1991 m. buvo energetikos ministro pavaduotoju. Nuo 1995 m. R. Flicko konsultacinės–prekybinės firmos (Klaipėda) savininkas ir vadovas. Nuo 2009 m. Lietuvos taikomųjų mokslų akademijos narys.

Mokslo srityje yra trijų monografijų, 17 mokslinių techninių apžvalgų (brošiūrų) autorius, tema – dujofikacija, dujų pramonė.

Literatūrinė veikla. Parašė vienaveiksmę istorine dramą – monologą apie garsias Lietuvos moteris „Ištiesk pagalbos ranką man“, 2008 m.; autobiografinę apybraižą „Atrastoji žemė“ 2008m; romaną „Šiaurės Sachara: romanas apie pamirštąją Kuršių Neriją“ 2010 m., romaną „Paskutinis traukinys“ 2012 m..

Ketvirtajame 2009-2012 metų, tarptautinio literatūrinio rudens 2012 „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį…“ konkurse rašytojui Rokui Flick už romanus „Šiaurės Sachara“ ir „Paskutinis traukinys“ įteikta Prozos nominacija.

2014 m. išleistas naujausias romanas „Emma, pastoriaus duktė“. Tai keturių kartų istorija, kupina dramatiškų įvykių, likimus kreipiančių dažnai labai netikėta linkme.Už šį romaną 2015 m. paskirta Ievos Simonaitytės premija.

Renginys nemokamas.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Mes baltai, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė