Pristatoma interneto svetainė, padėsianti jaunimui įsidarbinti (0)

jaunimo garantijosLietuvos jaunimo nedarbo rodikliai – vieni mažiausių Europos Sąjungoje. Statistikos agentūros Eurostat 2016 m. gegužės mėn. duomenimis, Lietuvoje jaunimo iki 25 metų amžiaus nedarbo lygis siekė 13,4 proc. ir buvo 5,2 proc. punkto mažesnis nei ES šalių vidurkis. 2010 m. šis rodiklis buvo 35,7 proc., nuo tada vidutiniškai mažėjo po 4 proc. punktus kasmet.

Kartu auga jaunimo užimtumas. 2015 m. jaunimo užimtumo lygis sudarė 28,3 proc. ir buvo pats didžiausias nuo Lietuvos ekonomikos pakilimo laikų – 2007 metų (kai siekė 24,8 proc.).

Nuosekliai gerėjantys jaunimo užimtumo rodikliai Lietuvoje rodo, jog perėjimas iš švietimo sistemos į darbo rinką tapo sklandesnis, jaunimas atidžiau renkasi būsimą profesiją, tačiau sunkumų įsitvirtinti darbo rinkoje patiria kvalifikacijos neįgiję jaunuoliai. Šių metų rugpjūčio 1 d. šalies teritorinėse darbo biržose buvo registruota 24,7 tūkst. jaunų bedarbių iki 29 metų amžiaus. 2 iš 5 šių jaunuolių neturėjo profesinės kvalifikacijos.

„Minint Tarptautinę jaunimo dieną, džiugu pristatyti svetainę, kuri prisidės prie tikslo, kad kiekvienas jaunas žmogus per 4 mėnesius gautų gerą darbo, mokymosi ar praktikos pasiūlymą“, – teigia socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė. „Ji skirta visiems 15-29 metų amžiaus jaunuoliams, kurie ilgesniam ar trumpesniam laikui iškrito iš darbo rinkos ir šiuo metu nesimoko. Grąžinę į aktyvią veiklą jaunimą, padedame gauti darbinių pajamų, įgyti naudingų profesinių įgūdžių, geriau suprasti rinką, išmokti identifikuoti savo stiprybes ir jas kuo geriau išnaudoti. Taip siekiantis įsitvirtinti gyvenime jaunimas nelieka užribyje, atskirtyje. Juk žinome, kad kuo ilgiau trunka nedarbas, tuo sunkiau grįžti į darbo rinką tiek dėl objektyvių, tiek dėl subjektyvių priežasčių.“

Įgyvendinant Jaunimo garantijų iniciatyvą Lietuvoje, siekiama užtikrinti nuoseklų, nedirbančio ir nesimokančio (NEET) jaunuolio poreikius atitinkantį paslaugų paketą. Vienas iš projektų, į kurį svetainėje kviečiami registruotis jaunuoliai – „Atrask save“. Jį vykdo Lietuvos darbo birža, Jaunimo reikalų departamentas ir 58 jaunimo ir su jaunimu dirbančios organizacijos. Nuo metų pradžios iki rugpjūčio 1 d. projekte jau dalyvavo 2,6 tūkst. NEET jaunuolių, apie 1 tūkst. jų nebuvo įsiregistravę darbo biržoje.

Projekto „Atrask save“ dalyviai, kuriems nepasisekė atviroje rinkoje gauti pasiūlymą dirbti, mokytis ar atlikti praktiką, kviečiami tęsti dalyvavimą projekto „Naujas startas“ integravimo į darbo rinką priemonėse (įdarbinimas subsidijuojant, darbo įgūdžių įgijimo rėmimas ir profesinis mokymas).

Taip pat per šią interneto svetainę galima kreiptis į „Jaunimo savanorišką tarnybą“: savanoriauti bet kurioje iš daugiau nei 300 pelno nesiekiančių organizacijų visoje Lietuvoje, rasti jaunimui aktualios informacijos, naujausią jaunimo darbo rinkoje apžvalgą, susipažinti su Jaunimo garantijų dalyvių sėkmės istorijomis, atsiliepimais, vienoje vietoje rasti su jaunimu dirbančių darbuotojų kontaktus.

Į projektą „Atrask save“ 2016 m. planuojama įtraukti daugiau nei 12 tūkst. NEET jaunuolių, į projektą „Naujas startas“ – apie 3 tūkst. 2016-2018 m. šiuose Jaunimo užimtumo iniciatyvos ir Europos socialinio fondo lėšomis (69,2 mln. Eur) finansuojamuose projektuose dalyvaus daugiau kaip 35 tūkst. NEET jaunuolių.

Jaunimo garantijų naujienas galima taip pat sekti Facebook tinkle.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė