Policijos profsąjungos vadovė: pareigūno žūtis išryškino ilgai nesprendžiamus klausimus (0)

Policijos departamento nuotr.

Policijos departamento nuotr.

Pareigūnų atstovų žiniomis, iki šiol saugos ir sveikatos srityje nenuveikta nieko. „Po ilgų profesinių sąjungų ir policijos vadovybės derybų policija pirmoji pasirašė kolektyvinę sutartį. Joje numatytas pareigūnų saugos ir sveikatos komitetų įsteigimas. Kad ir kaip būtų gaila per dvejus metus apčiuopiamų vaisių vis dar nėra. Atsakingi už tai asmenys iš esmės neveikė nieko. Dar daugiau, mums ne kartą per tą laiką teko įrodinėti ir priminti įvairių renginių metu, kad sauga ir sveikata yra viena esminių tarnybos dalių.

Ne vienerius metus rinkome Skandinavijos, kai kurių ES valstybių gerąją patirtį. Tose valstybėse pareigūno saugumo užtikrinimas yra savaime suprantamas dalykas. Tiek valstybių vadovai, skiriantys finansavimą, tiek policijos vadovybė puikiai supranta savo atsakomybę už tai, kad darbuotojams būtų maksimaliai užtikrinamos prevencinės, darbo metu reikalingos ar reabilitacinės priemonės“, – aiškina Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkė Romas Katinienė.

Profesinės sąjungos nuomone, pareigūnai privalo būti ne tik aprūpinti, bet ir apmokyti dirbti su moderniomis darbo priemonėmis. Policijos pareigūnas, vykstantis į įvykį, privalo būti maksimaliai aprūpintas ir apmokytas ką daryti vienokioje ar kitokioje situacijoje ir, jei būtina, panaudoti šaunamąjį ginklą.

„Negalime pareigūnų paversti universaliais visų sričių ekspertais, yra tam tikros specializacijos, pagal kurias jie ir turėtų dirbti. Į iškvietimą dėl smurto artimoje aplinkoje negali vykti Kelių policijos biuro vyriausiasis patrulis, kaip buvo vakarykščiu atveju. Tie, kurie vyksta į įvykius, turi būti tinkamai parengti, turėti fizinių ir kovinių praktinių įgūdžių ir nuolat juos atnaujinti. Neužtenka pasakyti, kad komisariate yra sporto salė, kurioje pareigūnai gali pasiruošti savarankiškai. Mokymų sritis šiuo metu itin apleista“, – įsitikinusi R. Katinienė.

Aukščiausi valstybės vadovai savo ruožtu turėtų užtikrinti reikiamą teisėsaugos tarnybų finansavimą, o Vidaus reikalų ministerija protingą lėšų panaudojimą tam, kad policininkas gautų orų atlygį, o jo darbo vieta būtų saugi.

Priminsime, kad penktadienį Tryškiuose buvo nužudytas Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro vyriausiasis patrulis 36-erių Liudas Šimkus. Jis su porininke atvyko tirti pranešimo dėl smurto artimoje aplinkoje. Pirminiais duomenimis, įtariamasis smurtautojas atvykusį pareigūną puolė peiliu, durė jam į kaklą, kai šis norėjo panaudoti elektrošoką. Sužeidimai buvo mirtini.

Įtariamasis 26-erių A.N. sulaikytas, iškvietus pastiprinimą. Smurtautojui nustatytas 0,21 promilės girtumas. Vyras anksčiau teistas.

Kategorijos: Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė