Kyla karinė įtampa tarp Rusijos ir Ukrainos (0)

Ukrainos KAM nuotr.

Ukrainos KAM nuotr.

Ukrainos valstybinė pasienio tarnyba patvirtino, kad prie sienos su užgrobtu Krymu sutelkė sunkiąją ginkluotę. Tai pasakė tarnybos vadovas Viktoras Nazarenko.

„Noriu jus ir Ukrainos piliečius patikinti, kad mes esame pasiruošę bet kokiems veiksmams“, – pranešė V. Nazarenko.

Minėtasis asmuo mano, kad Kryme viksta antrasis Rusijos hibridinio karo etapas prieš Ukrainą.

Kijevo atstovai atmetė visus Kremliaus kaltinimus, neva Ukrainos karinės žvalgybos kariškiai bandė patekti į Rusijos aneksuoto Krymo teritoriją. Tai iš Rusijos pusės nuskambėjo rugpjūčio 10 dieną.

Savo ruožtu premjeras Dmitrijus Medvedevas, turėdamas omenyje Gruzijos-Rusijos trumpą karą, neatmetė galimybės, kad Vladimiras Putinas gali kuriam laikui nutraukti diplomatinius santykius su Kijevu.

Dar paaiškėjo, kad Rusijos karinės pajėgos užgrobtame Kryme gavo zenitinę-raketinę sistemą C-400 „Triumf“. Ši gynybos sistema skirta numušti įvairaus tipo karinius lėktuvus, o taip pat balistines raketas ir kitą ginkluotę.

JAV perspėjo Ukrainą nedidinti įtampos dėl Krymo, kai Pentagonas pareiškė nematantis pavojingo Rusijos pajėgų perdislokavimo. Viceprezidentas Džozefas Baidenas telefonu paprašė prezidento Petro Porošenkos įnešti savo indėlį vengiant padėties eskalacijos, bet Vašingtonas sako to prašantis ir Maskvos. Europos Sąjunga irgi paragino abi puses nekaitinti aistrų.

Karas tarp Rusijos ir Ukrainos nuo 2014 metų pradžios nusinešė jau per 9,6 tūkst. žmonių gyvybių.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė