Kultūros ministerijos aukso žvaigžde apdovanotas Kauno valstybinio lėlių teatro vadovas Sigitas Klibavičius (0)

Apdovanotas Sigitas Klibavicius_lrkm.lt

Apdovanotas Sigitas Klibavičius | lrkm.lt nuotr.

Rugpjūčio 9 dieną Kultūros ministerijos aukso garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“ apdovanotas Kauno valstybinio lėlių teatro vadovas Sigitas Klibavičius. Aukščiausias Kultūros ministerijos apdovanojimas jam skirtas už svarų indėlį ir ypatingus nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui, už iniciatyvas, inspiruojančias bendruomenę pozityviai veiklai, už asmeninę atsakomybę, kuriant kultūrinę ir dvasinę aplinką.

Apdovanojimą Sigitui Klibavičiui įteikęs kultūros ministras Šarūnas Birutis  sakė, kad šis apdovanojimas, įteikiamas ir kūrėjams, ir kultūros įstaigų vadovams, yra ne tik garbė, bet ir pareiga, nes jo moto „Nešk savo šviesą ir tikėk“ rodo, kad žmogus tiki tuo, ką daro, o jo nešama šviesa visada nušviečia kelią ir kitiems žmonėms.

„Esu užkulisių žmogus, kaip ir daugelis teatro žmonių, bet tą šviesą, kurią skleidžia žmonės iš užkulisių, kurią pastebi, pajunta ir vertina vaikai, yra be galo prasminga, dėl to verta gyventi ir dirbti“, – sakė Sigitas Klibavičius.

Sigitas Klibavičius Kauno valstybiniam lėlių teatrui vadovauja jau daugiau kaip trisdešimt metų. Jis ne vieną dešimtmetį yra Kauno valstybinio lėlių teatro flagmanas, kartu su teatro kolektyvu įgyvendinantis teatro įkūrėjų Stanislovo ir Valerijos Ratkevičių teatro misiją.

Teatro vadovas S. Klibavičius visuomet pirmas pastebi naujausias lėlių teatro žanro tendencijas, iškiliausias lėlių teatro žanre dirbančias asmenybes, kurias nuolat kviečia kurti naujuose teatro pastatymuose ir edukacinėje veikloje. Jam vadovaujant ir tik jo dėka Kauno valstybiniame lėlių teatre savo kūrybines ambicijas įgyvendino tokios lėlių teatro įžymybės kaip: V. Mazuras, R. Driežis, O. Žiugžda ir daugelis kitų. Dera paminėti, kad vadovas labai skatina jaunųjų lėlių teatro kūrėjų veiklą. Būtent šiame teatre savo pirmuosius profesionalaus lėlių teatro žingsnius žengė G.Radvilavičiūtė, K. Žernytė, D. Armanavičius, A. Žurauskas ir kt.

Vadovo dėka Kauno valstybinis lėlių teatras tapo vieno iš žymiausių Baltijos šalių teatro festivalio sostine. Kauno valstybinio lėlių tetaro festivalis tapo vienu iš laukiamiausių ir prestižinių Lietuvos ir Europos lėlių teatro įvykių.

Teatro vadovas yra ir daugelio kitų inovatyvių teatro idėjų bei veiklų, kaip kasmetinė šventė „Į pasakų šalį su fotoaparatu“, šventė „Šypsos lėlės ir vaikai“,labdaringa akcija „Šypsena palatoje“, daugybės edukacinių programų, skirtų ir mažiesiems žiūrovams, ir net pedagogams, autorius.

Kauno valstybinio lėlių teatro vadovo nuopelnai buvo pastebėti ir įvertinti 2001 m. – Lietuvos teatro meno prizu „Kristoforas“ ir Kauno teatralų apdovanojimu „Fortūna“ už teatro vadybą, 2006 m. – Kauno miesto apdovanojimu II laipsnio “Santakos“ garbės ženklo ordinu, 2013 m. – Kauno miesto burmistro P.Vileišio sidabro medaliu.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė