Nacionalinė moksleivių akademija moksleivius kviečia vasarą tobulintis (0)

Nacionalinė moksleivių akademija kviečia tobulintis | rengėjų nuotr.

Nacionalinė moksleivių akademija kviečia tobulintis | rengėjų nuotr.

Nacionalinė moksleivių akademija (NMA) nuolat siekia sudaryti sąlygas gabiems vaikams tobulėti. Šiuo tikslu kasmet rengia vasaros sesijas, kurių metu moksleiviai susitinka su šalyje gerai žinomais bei pripažintais savo sričių specialistais. Šiemet jau 13 kartą rengiamoje NMA vasaros sesijoje – būrys gabių vaikų, savo srities profesionalai ir svečiai iš Vokietijos.

Rugpjūčio 16–26 d. Nidoje vyksiančioje NMA vasaros sesijoje kaip ir kasmet numatoma intensyvi asmenybės ugdymo ir tobulėjimo programa. Vakaro renginius ves profesorius Valdas Laurinavičius, kuris moksleiviams pasakos apie bioterorizmą. Savo patirtimi dalinsis etnologė Gražina Kadžytė, o profesorius Vladas Žulkus skaitys paskaitą „Povandeninis kultūros paveldas ir povandeninė archeologija Lietuvoje“.

Koncertą NMA moksleiviams ir Nidos bendruomenei surengs NMA absolventas, daugkartinis tarptautinių konkursų laureatas, Vokietijoje studijuojantis Žilvinas Brazauskas (klarnetas) ir Natania Hofman (violončelė). Tomo Mano namelyje vyks ir tradiciniai literatūriniai skaitymai, o biochemikai „Thermo Fisher Scientific Baltics“ mobiliojoje bioklasėje  tris dienas užsiims laboratoriniais darbais.

„Šiemet vasaros sesijoje dalyvaus per 70 gabių NMA mokinių ir net 11 mokinių iš Vokietijos, kurie vis atvyksta į NMA organizuojamas ekonomikos sekcijas. Nuolat ieškome galimybių, kad kuo daugiau gabių ir talentingų vaikų iš socialiai remtinų ir mažas pajamas turinčių šeimų galėtų sudalyvautų šiame renginyje: ieškome rėmėjų, sesijai žmonės aukojo ir portale aukok.lt. Savo misiją tikimės sėkmingai tęsti ir nuoširdžiai dėkojame visiems, jau prisidėjusiems prie vaikų ugdymo,“ – teigia NMA direktorius Leonas Narkevičius.

Nacionalinę moksleivių akademiją yra baigę daugiau negu 1300 gabių Lietuvos vaikų. Kasmet NMA mokiniai parsiveža medalių iš tarptautinių olimpiadų, iškovoja prizinių vietų respublikinėse olimpiadose ir konkursuose, o absolventai išvyksta studijuoti į garsiausius pasaulio universitetus (Kembridžą, Oksfordą, MIT ir kt.) bei prisideda prie šalies intelektinio potencialo stiprinimo. 2015 metais NMA oficialiai tapo akredituotu Europos talentų centru, sertifikuotu ECHA (European Council Of High Ability).

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė