Plungės teatras „Saula“ Pasaulinėje vaikų teatrų šventėje pristatė Lietuvą  (0)

Plungės teatras „Saula“ Pasaulinėje vaikų teatrų šventėje pristatė Lietuvą | rengėjų nuotr.

Plungės teatras „Saula“ Pasaulinėje vaikų teatrų šventėje pristatė Lietuvą | rengėjų nuotr.

Nuo 1983 metų Japonijoje Tojamos mieste, kas keturi metai, renkasi geriausi pasaulio vaikų teatrai į Pasaulinę vaikų teatrų šventę. Galimybė parodyti savo spektaklį ir pristatyti savo šalies kultūrą suteikiama vaikų teatrui sėkmingai įvykdžius visus pasaulinės teatrų šventės atrankos komiteto reikalavimus ir praėjus visus atrankos etapus, kurie vyksta net du metus iki šio išskirtinio pasaulinio kultūros įvykio. Pasaulinės tatrų šventės atrankos komitetui paraiškas dalyvauti teikia per šimtas pasaulio valstybių iš kurių atrenkami 20 ar 23  geriausi vaikų teatrai iš visų pasaulio kontinentų. Tojama organizacinis komitetas Pasaulinę vaikų teatrų šventę ir atrankas į jį rengia kartu su pasauline mėgėjų teatrų organizacija AITA/NEATA.

2016 metų atrankų komitete dalyvavo AITA/IATA prezidentas belgas Robas Van Genechtenas (Rob Van Genechten). Sėkmingai įveikus visus atrankos etapus šiame prestižiniame pasaulio kultūros renginyje garbė pristatyti savo kūrybą ir visos Lietuvos kultūrą suteikta Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatrui „Saula“ ir jo vadovams Sigitai ir Romui Matuliams.

Šis pasaulinės reikšmės kultūros įvykis dažnai sulyginamas su  olimpinėmis žaidynėmis į kurias renkasi geriausi sportininkai iš viso pasaulio. Atidarydamas Pasaulinės vaikų teatrų šventės Tojama prefektūros gubernatorius Takakazu Ishii (石井 隆) pasakė: „Pasaulio geriausi sportininkai kas keturi metai renkasi į Olimpines žaidynes, o į Tojama kas keturi metai renkasi geriausi pasaulio vaikų teatrai ir gabiausi pasaulio vaikai. Mums tai tolygu“.

Plungės teatras „Saula“  savo kūrybą pristatyti ir apie Lietuvą bei Plungės miestą papasakoti turėjo galimybę visų pasaulio kontinentų atstovams, nes kartu su plungiškiais į Tojamoje Pasaulinę vaikų teatrų šventę buvo atrinkti kolektyvai iš Australijos, Belgijos, JAV, Kinijos, Ekvadoro, Honk Kongo, Čekijos, Egipto, Indonezijos, Korėjos, Malaizijos, Vengrijos, Nepalo, Monako, Maroko, Lenkijos, Singapūro, Rusijos, Šri Lankos, Slovakijos, Ugandos, Vietnamo ir žinoma Japonijos. Todėl  dėka talentingų Plungės teatro „Saula“ kūrėjų apie Lietuvą kalbėjo ne tik Japonijoje, bet ir visame pasaulyje.

Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Saula“ Tojamos Kaikai teatre parodė savo sukurtą spektaklį pagal Lietuvių liaudies pasakas „Velnių monai“. Plungiškiai taip pat įrengė Lietuvos paviljoną, kuris veikė visomis šventės dienomis. Paviljone buvo pristatomos žinios apie Lietuvą, Plungės kraštą, tradicinius Plungėje vykstančius renginius, leidiniai, įvairūs lankstinukai, Plungę pristatantys suvenyrai, dirbiniai iš lino, gintaro, tautiniai rūbaiir t.t. Lietuvos paviljonas, kaip ir plungiškių spektaklis sulaukė didžiulio susidomėjimo. Spektaklį stebėjo neįtikėtinai daug žiūrovų, kuriam pasibaigus „griaudėjo“ plojimų ir pasigėrėjimo šūksnių banga. O Tojama Pasaulinės vaikų teatrų šventės prezidentas Izumis Jošida (吉田 泉) Plungės teatrą „Saula“ asmeniškai pakvietė atvykti vėl  po keturių metų. Tai didžiulis pripažinimas ir garbė.

Kartu su teatriniais kolektyvais iš viso pasaulio Tojamoje spektaklius stebėjo ir šventės renginiuose dalyvavo ir  pasaulinės organizacijos AITA/NEATA  tarybos nariai, bei įvairių šalių teatrų sąjungų prezidentai iš Belgijos, Monako, Suomijos, Čekijos, Prancūzijos, Nyderlandų, Korėjos ir kitų šalių. Atrinktus geriausius pasaulio meno kolektyvus vertino pasaulinis  kritikų komitetas, kurį sudarė profesionalūs teatro ir šokio kritikai iš Suomijos, Austrijos, Australijos, Maroko, Jungtinių Amerikos Valstijų, Singapūro, Ugandos, Didžiosios Britanijos, Korėjos, Indonezijos, Kinijos ir žinoma Japonijos. Teatro „Saula“ jaunieji aktoriai dalyvavo ir teatrinėse meno laboratorijose, kurių metu galėjo mokytis iš profesionalių scenos meistrų. Laboratorijas vedė teatro ir šokio mokytojai iš Japonijos, Belgijos, Italijos, Australijos, Singapūro ir Ugandos. Be dalyvavimo įvairiose teatrų šventės veiklose teatro „Saula“ dalyviai lankėsi japonų šventyklose, parkuose kitose japoniškai kultūrai būdingose vietose.

Didžiausias netikėtumas „sauliečių“ ir jų vadovų vis tik laukė Lietuvoje. Po ilgos daugiau nei 24 valandas trukusios kelionės iš Tojama, į Plungę teatras „Saula“ sugrįžo 4 val. ryto. Nežiūrint į tai, kad  buvo dar beveik naktis sutikti Pasaulinės teatrų šventės dalyvių į Senamiesčio aikštę atėjo gausus būrys plungiškių su plakatais ir gėlėmis. Visus sugrįžusius pasitiko su lietuviška duona, medumi ir netgi fejerverkais.

Sutiktuves  rengę teatro „Saula“ aktorių šeimų nariai ir artimieji sutikimo iškilmėse sakė „Mes sutinkam savo olimpiečius“. Iš  tiesų turbūt taip garsiai ir taip garbingai apie Plungę ir Lietuvą kultūros pasaulyje kalbama ne taip dažnai. O Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatrui „Saula“ ir jų vadovams Sigitai ir Romui Matuliams tai pavyko pasiekti savo atkaklaus ir kūrybingo darbo, bei išskirtinio talento dėka.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė