Kanados ir Lietuvos diplomatinius santykius įprasmins skulptūra (0)

Inuksukai_wikipedija.org

Inukšukai | wikipedija.org nuotr.

Rugpjūčio 11 d. 15 val. Vilniaus universiteto Botanikos sode Kairėnuose bus atidengta skulptūra „Inukšukas“, skirta Lietuvos ir Kanados diplomatinių santykių atkūrimo 25-mečiui.

Inukšukas – nacionalinis Kanados simbolis, vaizduojamas šiaurės Kanados Nunavuto teritorijos vėliavos centre ir herbe. Inukšuku vadinama žmogaus sukurta akmenų skulptūra, kurią Kanados Arkties regiono gyventojai naudoja kaip informacinę nuorodą keliautojams. Ji taip pat suteikia informacijos apie žvejybos vietas, stovyklas, medžioklės plotus, garbinimo vietas ar maisto slėptuves.

Kanados šiaurės teritorijose pastatyta nemažai tokių skulptūrų, kurios byloja apie žmogaus buvimą šiose vietose.

„Tampa tradicija Vilniaus universiteto Botanikos sode įprasminti reikšmingas diplomatines sukaktis. Tai liudija ir užsienio šalių ambasadų iniciatyva pasodintas japoniškas sodas, ir pirmininkavimo Europos Sąjungai proga atsiradęs „Europos žiedas“. Mūsų Botanikos sodas jau tapęs reprezentacine vieta, čia sukurtas naujas erdves ar objektus visuomenė pastebi vis labiau. Istorija rodo, kad botanikos sodai buvo kuriami siekiant vietinius supažindinti su užsienio šalimis. Anksčiau tam naudoti augalai, o dabar šią funkciją atlieka menas“, – teigia VU Botanikos sodo direktorius dr. Audrius Skridaila.

Tai bendras Kanados ambasados biuro Lietuvoje, Kanados karinių pajėgų ir Lietuvos kariuomenės bei VU Botanikos sodo Kairėnuose projektas, simbolizuojantis glaudžius ir tvarius Lietuvos santykius su Kanada.

Iki rugsėjo pabaigos Botanikos sodo informaciniame centre galima apžiūrėti Kanados ambasados biuro organizuojamą bendrą žurnalo „National Geografic“ ir fotografo mėgėjo Franciso Vaito (F. Whyte) fotografijų parodą Arkties tema.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė