Anykštėnai jau penktą kartą surengė naktigonės šventę (nuotraukos) (0)

Anykštėnai jau penktą kartą surengė naktigonės šventę | V. Pupelio nuotr.

Anykštėnai jau penktą kartą surengė naktigonės šventę | V. Pupelio nuotr.

Siekiant supažindinti su dar mūsų senelių atmenamos naktigonės tradicijomis, Anykščių regioninis parkas rugpjūčio pradžioje Andrioniškio seniūnijoje, Žirgo tako stovyklavietėje jau penktą kartą  surengė naktigonės šventę–vakaronę.

Vieta šventei pasirinkta ne atsitiktinai – tai ir Žirgo vardu pavadintas kelias, greta tekanti Šventoji, šalia esantys Niūronys su Arklio muziejumi bei dviem žirgynais. Vienas jų – „Vilartas“ ir naktigonės šventės rengėjų pagalbininkas, dalyvaujantis su jaunaisiais žirgų draugais, kurie gausiai susirinkusiems anykštėnams pristatė žirgų veisles ir džiugino jų maudynėmis Šventojoje. Žirgas ir kumelė su atžala šiemet atvyko ir iš tolimesnio, Klebonių kaime esančio „Mikadoro“ žirgyno  – naujais dalyviais Šventosios vandenis išbandė nemažai jaunimo, o kumeliukas tapo vaikų ir gausių fotografų „auka“.

Vakaronėje veiklų netrūko: mažiausieji žaidė piemenėlių žaidimus, piešė arklius ir iki vėlyvo vakaro jodinėjo poniu bei žemaituku, kartu su tėvais ir seneliais klausė senųjų sakmių apie laumes, velnius, aitvarus ir paslėptus lobius, vyresnieji  išbandė jėgas įvairiose sportinėse rungtyse, visi dalyviai ragavo kareivišką košę, susipažino su senaisiais amatais, gamino kaliauses, vakarojo prie laužo ir gėrėjosi artėjančios nakties miglose ramiai besiganančiais žirgais.

Viską sunku beapsakyti, – reikėjo patiems pabuvoti, dalyvauti, pajusti. Alkas.lt siūlo pasižiūrėti šios smagios šventės  akimirkų įamžintų Vaido Pupelio ir Jolantos Zabulytės nuotraukose:

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė