Tarptautinės vasaros mokyklos dalyviai susibūrė egzoplanetų tyrimams (0)

Tarptautinė astronomų vasaros mokykla. Egzoplanetos | R. Millerio pieš.

Tarptautinė astronomų vasaros mokykla. Egzoplanetos | R. Millerio pieš.

Rugpjūčio 3–11 d. Vilniaus universiteto Teorinės fizikos ir astronomijos instituto (VU TFAI) Molėtų observatorijoje vyksta tarptautinė vasaros mokykla. Ji skirta vienai iš priešakinių šiuolaikinės astronomijos sričių – egzoplanetų tyrimams. Ši mokykla išskirtinė tuo, kad joje kartu dirbs ne tik astronomijos studentai, doktorantai bei tyrėjai, bet ir šio mokslo mėgėjai.

Įgytos žinios ir stebėjimų patirtis su Molėtų observatorijos teleskopais, nuotoliniu būdu su SONG teleskopu Kanarų salose padės mokslininkams ir astronomijos mėgėjams efektyviau prisidėti prie egzoplanetų paieškoms ir tyrimams skirtų kosminių misijų, tokių kaip Keppler, TESS ir PLATO.

Patirties vasaros mokykloje pasisems beveik 40 dalyvių iš Austrijos, Danijos, Estijos, Jungtinės Karalystės, Latvijos, Portugalijos, Prancūzijos, Suomijos, Švedijos, Vokietijos ir Lietuvos.

Rugpjūčio 6 d. 12.30 val. Molėtų astronomijos observatorijoje viešą paskaitą „Kelionė į egzoplanetas“ skaitė Kembridžo universiteto astronomas dr. Madhusudhan Niku.

Ši vasaros mokykla yra projekto „Europlanet 2020 mokslinių tyrimų infrastruktūra“ dalis. Jo tikslas – sujungti ir palaikyti mokslines planetų tyrimų veiklas visoje Europoje. Europos Komisijos programoje „Horizontas 2020“ projekto įgyvendinimui skirta 9,95 mln. eurų.

„Europlanet 2020 MTI“ spręs pagrindines mokslines ir technologines šiuolaikinių planetų tyrimų problemas, suteikdamas atvirą prieigą prie naujausių tyrimų duomenų, modelių ir įrenginių visoje Europos mokslinių tyrimų erdvėje. „Europlanet 2020 MTI“, prisidėdamas prie būsimų misijų į Marsą ir ledinius Jupiterio bei Saturno palydovus, suteiks galimybę bet kurios valstybės tyrėjams lankytis Marso, Europos ir Titato analoguose Žemėje, prisidės prie planetų pavyzdžių pargabenimo misijų, retų pavyzdžių optimalaus tvarkymo, charakterizavimo ir analizės metodologijos plėtojimo.

„Europlanet 2020 MTI“ sustiprins mokslo ir pramonės, kosmoso ir antžeminių tyrinėjimų, laboratorinių ir lauko eksperimentų, skaitmeninių modeliavimų ir technologijų sąveiką bei plėtrą.

Iki 2019 m., kol truks projektas, VU TFAI Molėtų astronomijos observatorijoje bus organizuojama ir daugiau vasaros mokyklų, vykdomi astronominiai stebėjimai, kitos veiklos.

Kartu su Vilniaus universitetu šiame projekte dalyvauja 34 institucijos iš 19 Europos šalių.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Mokslo naujienos, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė