Prie Rusijos ambasados rengiamas mitingas prieš Gruzijos žemių okupaciją (1)

Prie Rusijos ambasados rengiamas mitingas prieš Gruzijos žemių okupaciją | Alkas.lt, A. Rasakevičiaus nuotr.

Prie Rusijos ambasados rengiamas mitingas prieš Gruzijos žemių okupaciją | Alkas.lt, A. Rasakevičiaus nuotr.

Rugpjūčio 8 d., pirmadienį, 12 val. Vilniuje prie Rusijos Federacijos Ambasados (Latvių g. 53)  ketinama surengti mitingą pasmerksiantį Rusijos tęsiamą okupaciją kaimyninėje Gruzijoje.

„Šiuo pilietiniu veiksmu siekiame parodyti, kad mums ne vis vien, kad mes neužmiršome draugų, kurių valstybė iki šiol tebėra sudraskyta“, – sako pagrindinis mitingo rengėjas Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Mantas Adomėnas.

Jau aštuoneri metai praėjo nuo dienos kai 2008 m. rugpjūčio 8 d Rusijos invazija Gruzijoje pradėjo tą imperialistinės agresijos ir geopolitinės grėsmės epochą, kurioje esame dabar. Šimtai tūkstančių iš savo namų išvarytų gruzinų tebegyvena pabėgėlių stovyklose, okupuotose Gruzijos žemėse tebestovi Rusijos tankai, tebevyksta nuolatiniai atviri ir slapti išpuoliai prieš jauną Gruzijos valstybę ir trapią jos laisvę. Pasauliui tylint, okupacinė Rusijos kariuomenė kasnakt stumia okupacinės zonos riboženklius, plėsdama užgrobtą teritoriją ir grasindama bet kada perkirsti šalį pusiau.

„Gruzija 2008 m., Ukraina 2014 m.,  o kas toliau? Mes žinome, ką tautai reiškia netekti jos krašto dalies, ir ką reiškia vienų vieniems atsidurti prieš galingą karo ir prievartos mašiną. Mes taip pat žinome, kokia svarbi tuomet kitų laisvę mylinčių tautų parama ir solidarumas. Parodykime, kad mes nepamiršome patys ir neleisime pasauliui pamiršti šio grobikiško karo ir besitęsiančių jo padarinių – prievartos ir neteisingumo. Ateikime išreikšti savo palaikymo broliškai Gruzijai ir tuo paliudyti savo pačių įsipareigojimo laisvės, tiesos, istorinio teisingumo vertybėms! Kviečiame aštuntąsias Gruzijos žemių okupacijos metines sutikti priešais Rusijos Ambasadą, atsinešdami laisvę mylinčių tautų vėliavas ir plakatus prieš Gruzijos okupaciją.“, – kviečia šio jau tradicja tampančio protesto minėjimo rengėjas M. Adomėnas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė