Keturi Lietuvos kariai atstovaus šaliai Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse (0)

atstovai RIO de Zeneiro olimpiadoje_kam.lt

kam.lt nuotr.

Šią savaitę Rio de Žaneire (Brazilija) prasidedančiose vasaros olimpinėse žaidynėse Lietuvos sportininkų rinktinės sudėtyje dalyvaus ir keturi Lietuvos kariuomenės atstovai: sportininkai eilinė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė, eilinis Justinas Kinderis ir vyresnioji eilinė Rasa Drazdauskaitė, imtynių treneris seržantas specialistas Mindaugas Ežerskis.

Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios kovos apygardos 8-osios rinktinės kariai savanoriai eil. L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir eil. J. Kinderis varžysis šiuolaikinės penkiakovės rungtyse rugpjūčio 18-20 dienomis.

Karaliaus Mindaugo husarų batalione tarnaujanti vyr. eil. R. Drazdauskaitė dalyvaus lengvosios atletikos – maratono rungtyje rugpjūčio 14 dieną. Lietuvos kariuomenės Sporto klubo atstovas srž. sp. Mindaugas Ežerskis į olimpines varžybas vyksta kaip Lietuvos imtynininkų rinktinės treneris.

„Penkiakovėje reikia šalto proto, gerai nusiteikti kovai, taip pat ištvermės, jėgos greičio ir būtinai sėkmės. Bėgimas ir šaudymas yra mano rungtys favoritės, o kitose rungtyse stengsiuosi susikaupti ir pasiekti maksimumą. Be abejonės, jeigu pasiseks, Olimpinėse žaidynėse kovosiu dėl aukščiausių vietų“, – sakė Londono olimpinių žaidynių čempionė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė.

Krašto apsaugos savanorių pajėgose nuo 2003 metų tarnaujanti karė savanorė yra pagrindinė olimpinės penkiakovės rungties favoritė. Pergalės Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse atveju ji taptu pirmąją pasaulyje savo sporto šakos atstove, triumfavusia dviejose žaidynėse iš eilės.

„Penkiakovė yra labai disciplinuota sporto šaka, kaip ir kariuomenė: čia tarnaudamas negali nė vienos gijos atleisti, kad nesugriūtų bendras balansas. Jeigu perspausi save fizinėse rungtyse, tai iš karto nukentės techninės, todėl turime tą balansą išlaikyti. Bėgant metams ir augant patirčiai, visos rungtys tampa vis mielesnės, su jomis susigyvenu. Jeigu anksčiau tos techninės rungtys atrodė baisios, tai šiandien – jau prisijaukintos ir ne tokios gąsdinančios“, – kalbėjo 2013 m. pasaulio čempionas Justinas Kinderis.

Karaliaus Mindaugo husarų batalione Panevėžyje nuo 2010 m. tarnaujanti ir šaudyklos operatorės pareigas einanti vyr. eil. R. Drazdauskaitė taip pat dažnai reprezentuoja Lietuvos kariuomenę visuomenėje ir tarptautinėse, bei šalies sporto varžybose. Karė yra ne kartą tapusi tarptautinių sporto varžybų nugalėtoja, užėmusi pirmąsias vietas Pasaulio kariškių maratono čempionatuose Serbijoje ir Graikijoje, dalyvavo Pekino ir Londono olimpinėse varžybose.

2016 m. vasaros olimpinės žaidynės vyks Brazilijos mieste Rio de Žaneire rugpjūčio 5-21 d. Tai bus pirmosios žaidynės Pietų Amerikoje.

Kategorijos: Laiko vinys, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė