Palangoje bus atidarytas šeimoms skirtas lietuviškų pasakų parkas (0)

Andrius Petkus_vakarinepalanga.lt

Skulptorius Andrius Petkus | vakarinepalanga.lt nuotr.

Artėjantį šeštadienį Palanga vietos gyventojus ir svečius pakvies į naują parką, kuris neabejotinai labiausiai sudomins šeimas su vaikais. Itin gražioje vietoje, greta garsiojo meno ir pramogų klubo „Kupeta“, šalia Birutės parko ir jūros, baigiamas įrengti skulptūrų parkas, kurio atidarymas įvyks rugpjūčio  6 d. 13 val.

Kurorto Savivaldybė pasirūpino, kad atgijusi poilsio erdvė, esanti ties S. Dariaus ir S. Girėno bei S. Daukanto gatvių sankirta, viliotų ne tik skulptūromis, bet ir atnaujinta infrastruktūra – pakloti nauji takai, įrengtas apšvietimas, pasirūpinta mažąja architektūra.

Kone dviejų hektarų teritorijoje įkurtas naujasis parkas yra išskirtinis – visas jo skulptūras jungia vienijanti tema – lietuvių liaudies pasakų motyvas.

Penki skulptoriai ˜– Andrius Petkus, Rolandas Šmitas, Algis Kasparavičius, Marius Zavadskis bei Gediminas Mažintas – nuoširdžiai ir įtemptai dirbo, kad jų kūriniai sudomintų tiek vyresnius, tiek ir mažuosius parko lankytojus. Atsižvelgiant į laikmetį, naująjį parką nutarta praturtinti šiuolaikinio meno kūriniais, tačiau kartu buvo iškelta ir kita sąlyga – visos skulptūros turi būti atraktyvios, kad jomis būtų galima ne tik grožėtis, bet ir „išbandyti“ – vaikai galėtų laipioti, sukioti atskiras skulptūrų detales ar kitaip žaisti.

Šio projekto meninės dalies kuratorius, palangiškis skulptorius Andrius Petkus neabejoja – šiuolaikinis konceptualus menas, sujungtas su ne vieną šimtmetį skaičiuojančia liaudies kūryba, neabejotinai sudomins lankytojus. „Interaktyvios skulptūros, jungiančios liaudies ir šiuolaikinį meną, bus įdomios tiek vyresniems, tiek ir mažiesiems“, – įsitikinęs menininkas.

Dar vienas naujojo parko išskirtinumas yra tai, kad ties kiekviena skulptūra bus įrengta informacinė lentelė, kur galima ne tik perskaityti pasaką, bet ir, paspaudus specialų mygtuką, išgirsti ją sekamą Ingos Valinskienės balsu. Kol kas vaikus dominančios istorijos bus pasakojamos tik lietuviškai, ateityje pasakos bus įgarsintos ir keliomis užsienio kalbomis.

„Palanga yra šeimoms draugiškas kurortas, todėl siekiame kuo daugiau miesto viešųjų erdvių įrengti taip, kad jos būtų patrauklios ne tik suaugusiesiems, bet ir vaikams. Įkurdami naująjį skulptūrų parką kartu siekėme ne tik atraktyvumo, bet ir skatinti lietuvybę – klausydamiesi įgarsintų pasakų, vaikai susipažins su lietuvių liaudies kūryba“, – sakė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.

Miestas įrengė naujojo parko infrastruktūrą, o prie Savivaldybės iniciatyvos kurorte įkurti dar vieną šeimoms patrauklią poilsio erdvę noriai prisijungė ir verslininkai – lėšų skulptūroms sukurti skyrė viešbučiai „Palanga“, „Kerpė“, „Palangos vėtra“ bei restoranas „A-petit“.

Pirmosios penkios skulptūros parke bus įrengtos artimiausiomis dienomis ir visuomenei pristatytos jau šį šeštadienį. Dar antra tiek skulptūrų bus įrengta rudenį.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė