Etninės kultūros ir kino meno mylėtojai kviečiami dalyvauti projekte (0)

Kas laukia lietuvių etninės kultūros? | R. Povilaičio nuotr.

R. Povilaičio nuotr.

Lietuvių etninės kultūros draugijos (LEKD) Kauno teritorinis padalinys pradėjo vykdyti projektą „Lietuvių tautosakos atspindžiai vaikų ir jaunimo meninėse interpretacijose“. Šį projektą, kuris baigsis 2017 m. pavasarį, parėmė Lietuvos kultūros taryba. Turėdami tam tikrą tokios veiklos patyrimą ir jausdami lietuvių tradicinės kultūros gerbėjų palaikymą, projekto vykdytojai kviečia visuomenė prisidėti prie šio projekto įgyvendinimo.

„Manome, kad atėjo laikas lietuvių sakmes, legendas, pasakas, mitologiją bei tikėjimus atgaivinti, suteikus jiems patrauklų meninį, romantinį pavidalą. Projekto metu, bendraudami su įvairiomis vaikų ir jaunimo grupėmis, stengsimės sužadinti jų kūrybiškumą, atskleisti mūsų tautos pasaulėjautą ir pasaulėvaizdį, mokysime juos visa tai  perteikti vaidybos ir kino kalba“, – projekto vadovas, LEKD Kauno Teritorinis padalinio pirmininkas  Romualdasa Povilaitis.

Konkurso rengėjai kviečia visuomenę, o ypač vaikus ir jaunimą, įsijungti į šio projekto vykdymą: siūlyti tautosaka paremtas temas,  galinčias tapti pagrindu vaikų ir jaunimo kuriamiems filmams, pasiūlyti natūralią arba žmogaus sukurtą aplinką, tinkamą filmavimui, dalyvauti kuriant scenarijus, režisuojant, filmuojant,  montuojant ir įgarsinant vaizdo medžiagą.

Pasak R. Povilaičio šiuolaikinio gyvenimo būdo pokyčiai ir socialiniai nepritekliai neretai niekais paverčia mokytojų ir kultūros darbštuolių pastangas dvasines liaudies kūrybos versmes atgaivinti ir paversti gyvąja tradicija. „Tikrųjų vertybių tuštumą užpildo primityvus pragmatiškumas, gyvenimas tik šia diena, abejotinos vertės užsiėmimai ir pramogos. Tačiau meninės įtaigos galia teikia viltį, kad tradicinės lietuvių dvasinės kultūros lobiai gali būti įdomūs ir patrauklūs vaikams bei jaunimui. Ir ne tik jiems. Skatindami vaikų ir jaunimo laisvą meninę kūrybą, perteikę ją populiaria ir prieinama teatro ar kino kalba, galime to tikėtis“, – sako R. Povilaitis.

Projekto pasiekimus ir vaikų bei jaunimo santykį su etnine kultūra ir menine kūryba numatoma aptarti kitų metų pavasarį vyksiančiame seminare, kuris vyks Aleksandro Stulginskio universitete.

Daugiau žinių apie projektą galima gauti el. paštu: romualdas.povilaitis@gmail.com, Romualdas Povilaitis, projekto vadovas.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė